1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Андрій Шип: "Дуже часто і в книгах, і в житті добро, в кінці-кінців, перемагає"

07.12.2018 19:19 Культура

"Просто часто ми цю перемогу не бачимо", каже письменник.

Сьогодні, 7 грудня, в Ужгороді, у книгарні «Кобзар» в рамках щорічного передсвяткового проекту «Письменник за прилавком» із читачами спілкувався Андрій Шип.

Автор розповів про свою збірку байок «Коли ще звірі говорили», яка вийшла ще минулого року, а вже за кілька місяців – на книгу чекає перевидання.

«Тоді я вагався, не знав, як збірка буде сприйнята читачами і загалом моїми знайомими, а зараз вже  готуюсь до перевидання, бо є хороші відгуки і побачив, що такий формат теж затребуваний»,  – каже Андрій Шип.

На запитання, чи сюжети і персонажі з байок взяти з реального життя, чи більш абстрактні, автор відповідає:

«По-різному. У більшості випадків, якась подія в суспільтсві, котра зачіпає за живе, стає своєрідним провокатором до написання байки. Включається аналіз, асоціації, народжують аналогії. Крім того, ті взаємини, які є в суспільстві, інколи мають відбиток і в тваринному світі. Це такий двосторонній зв’язок: чи явище, подія народжує байку, чи байка і взаємин тварин нагадують реальних людей і реальні ситуації», – каже Андрій Шип.

Письменник каже, що до написання байок його спонукає бажання яскраво і гостро показати явища, персонажі, події, які викликають у суспільства не дуже хороші емоції, які ми осуджуємо. «Формат байки, бо саме цей жанр дає можливість так яскраво показати і, відповідно, побачити якісь ситуації, які викликають не зажди однакові реакції у людей. Може, хтось зможе побачити у цих байках і ті події, які він переживав у житті», – зазначає автор.

Щодо того, як ставитися до вислову «людина – найлютіший звір» і як співвідносити його з книгою, коли там тварини «приміряють» на себе вчинки людей, Андрій Шип каже:

«У книзі у мене є рядки, де є таке поняття – «озвірілий людинець». Воно і показує весь сенс цього взаємозв’язку.  Ним я показав, що є і такі думки. Разом з тим, не можна однозначно дивитися на з абсолютно  критичної точки зору, «озвірілої». Бо не все так погано.  Дуже часто і в книгах, і в житті добро, в кінці-кінців, перемагає. Просто часто ми цю перемогу не бачимо», – каже Андрій Шип.

Нагадаємо, акція «Письменник за прилавком» триватиме в Ужгороді до 18 грудня: щодня (крім вихідних)  з 14.00 до 15.00 у книгарні «Кобзар». Підсумком акції стане нагородження переможців конкурсу «Книга на Миколая», інформує "Заголовок". 

Нагадаємо, що "наш дух, наші карпатські скарби через слово відкривають для себе всю нашу Україну".

Читайте на ГК:Сусідські війни: через ремонт у сусідів декілька ужгородців можуть залишитися без каналізації ВІДЕО
Читайте на ГК:Пішохідний міст в Ужгороді розсипається - соцмережі (ФОТО)
Читайте на ГК:Чемпіонат Ужгорода з боксу триває цими днями у спорткомплексі «Юність»
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus