1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

У Берегові Мікулаш обдаровував малечу в… “корчмі” (ФОТО)

07.12.2018 08:42 0 Культура Автор: Голос Карпат

 

А дорослі за бажання мали можливість скуштувати і вишукані закарпатські вина та паленку.

Четвертий рік поспіль в день святого Мікулаша (Миколая, який католики відзначають 6 грудня) популярний вишківський гурт “Шодро” на чолі з нев’янучим керівником-ентузіастом колективу Енікою Вароді проводить у Берегові свою традиційну “фольклорну корчму”, де за виконані пісеньки, вірші, танцювальні “па” вручають малечі передріздвяні дарунки.

“Свято Мікулаша відоме ще із середньовіччя,- розповідає нам Енікев Вароді.- Пізніше воно під впливом народних вірувань дещо “осучаснилось”, а в час масової глобалізації набрало нових рис. Зазнала змін ця традиція і в період трансформації “споживчого“ суспільства: раніше вважалось - Мікулаш мешкав на небесах, а подарунки розвозили його слуги, а тепер більш прийнятним є твердження, що святий проживає в Лапландії і сам на санях з оленями обдаровує дітей. Саме про ці звичаї хотіли нагадати дітям та дорослим під час наших “фольклорних корчм”, щоб зберегти їх. Водночас такий захід – хороша можливість потанцювати разом, відпочити, повеселитись.”

Нинішнього року розважати аудиторію в Берегово приїхали члени Дебреценського народного танцювального колективу Фанні Лакатош та Даніел Рожалі, які під супровід гурту “Шодро” продемонстрували присутнім кілька запальних народних угорських танців, а потім провели майстер-клас з усіма бажаючими. Прикметно, що разом з малечою до танку охоче долучились дорослі пари, які теж пильно стежили за рухами ведучих і старались так само відтворювати їх.

Посеред захоплюючого дійства на сцені атріуму Закарпатського угорського інституту, де проходив захід, з’явився сам головний “герой” свята – Мікулаш. Він з великої торбини вручав малечі дарунки за активну участь у спільному танку та виконані після вірші й пісеньки.

Упродовж усього вечора хороший настрій забезпечували хлопці з “Шодро” підсилені соло-скрипалем з Дебрецена Чабою Вамоші. Гостей частували також традиційними хлібом зі смальцем та натуральними соками. А дорослі за бажання мали можливість скуштувати і вишукані закарпатські вина та паленку.

Нагадаємо, угорські паспорти на Закарпатті: Будапешт пішов на несподіваний крок.

Читайте на ГК:Закарпатського митника, підозрюваного в сприянні контрабанди, звільнили від покарання
Читайте на ГК:У Берегові велосипедистка загинула під колесами автомобіля (ФОТО)
Читайте на ГК:У Закарпатському угорському інституті відбулось урочисте відкриття нового навчального року (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
Стрічка