Повернувся бронзовим погруддям, яке встановили в щойно відкритому парку вищого навчального закладу.
Автор монументу – відомий угорський скульптор Тібор Турі-Терек, чиї роботи прикрашають багато населених пунктів країни. Один з його доробків встановлений і на Закарпатті, в смт.Середнє. Це погруддя відомому полководцю, коменданту Егерської фортеці, одному із засновників виноробства в регіоні, уродженцю Середнього Іштвану Добо. Монумент Йосипу Сікурі митець виконав безкоштовно, на громадських засадах.
Йосип Сікура був першим ректором ЗУІ. На цю посаду його обрали в 2011 році. А до того він очолював кафедру ботаніки вишу.
“Познайомились з тоді вже відомим академіком Йосипом Сікурою в Будапешті, де на запрошення Академії наук Угорщини виступала з лекцією про концепцію викладання навчальних предметів у освітніх закладах краю,- каже Голосу Карпат нинішній керівник ЗУІ, депутат обласної ради Ілдика Орос.- Він один з присутніх запропонував свою допомогу у становленні нашого інституту й погодився навіть на громадських засадах очолити кафедру ботаніки.“
Про це говорила ректор і у вітальному слові з нагоди урочистого відкриття погруддя Йосипу Сікурі. А перед нею виступив професор Академії наук Угорщини Аттіла Боргіді, давній товариш Йосипа Сікури.
“Ми були знайомі з ним понад 55 років,- відмітив високий гість. - Маємо навіть спільні наукові знахідки, названі нашими іменами. Йосип був не лише висококласним фахівцем і науковцем, а надзвичайно порядною людиною, справжнім другом, котрий намагався допомагати всім, хто цього потребував, завжди думав над тим, як бути корисним суспільству.”
На урочисту церемонію приїхала й донька Йосипа Сікури Аніта, котра зі сльозами на очах поклала вінок до підніжжя пам’ятника батькові.
Квіти шани і вдячності за вагомий вклад в науку, подвижницьку діяльність на посту ректора ЗУІ до монумента поклали також представники наукових кіл Угорщини та України, колишні колеги, нинішні студенти, керівники області та міста, дипломати.
На початку урочистості зведений хор вишу виконав гімн навчального закладу, в основі якого лежить бойова пісня Ференца Ракоці, ім’я якого носить ЗУІ.
Нагадаємо, у Берегові відкрили виставку “рятівнику матерів”.
Читайте також:
- Блекаут й електрика "в горах": ще один грізний об'єкт "вріже світлом" у закарпатській громаді (ВІДЕО)
- Уже тричі зафіксовано приліт у Закарпатській області: в Україні укотре - масштабна тривога
- Чому українці не йдуть на фронт? Командир 3-ї штурмової розкриває болючу правду
- Космічний гранат й мандарини: в яку вартість влетить закарпатцям "екзотична феєрія" на місцевих базарах?