1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Угорщина хоче проголосити 2019-ий роком Ференца Ракоці ІІ

07.11.2018 13:08 Культура Ексклюзив Голос Карпат

Цим самим є намір вшанувати 315-у річницю проголошення Ференца Ракоці правителем Трансільванії.

Таку пропозицію у вівторок внесли на розгляд парламенту віце-прем’єр міністр Угорщини Жолт Шем’єн, голова Християнсько-демократичної народної партії (KDNP), та депутат від правлячої політичної сили ФІДЕС Сілард Неймет.

Цим самим є намір вшанувати 315-у річницю проголошення Ференца Ракоці правителем Трансільванії.

Державні Збори Угорщини підтримують і сприяють проведенню різних заходів, що вшановують видатного борця за свободу угорців, ватажка повстання його співвітчизників проти австрійського гніту Габсбургів як у власній країні, так і за її межами.

У пояснювальній записці до проекту його автори зазначають, що це шана не лише до Ференца Ракоці. Адже він згуртував у лавах борців за свободу багатіїв і простолюдинів, заклав такі основи прогресу, які ще сто років не мали аналогів у Європі. Революція зазнала поразки, повстання завершилось підписанням у 1711 році сатмарського мирного договору, але боротьба не була даремною: згідно з укладеною угодою, не вдалося повністю вкрапити Угорщину в імперію Габсбургів, було визнано свободу віросповідання, повернуто Конституцію, учасники повстання отримали амністію.

Ференц Ракоці вимушений був емігрувати, проте він став національним героєм. Пам’ять про нього й нині живе в кожному куточку Угорщини та регіонах компактного проживання угорців. Його іменем названі вулиці й площі, навчальні та інші заклади, йому встановлено десятки монументів, меморіальних дошок тощо.

До слова, Закарпатський угорський інститут у Берегові теж носить ім’я ватажка повстанців, у місті також є площа Ференца Ракоці, подібні знаки уваги до його постаті знайдемо і в інших населених пунктах краю.

Нагадаємо, у Берегові в ЗУІ розпочалися Дні науки.

Читайте на ГК:Берегове відзначає 956-ті народини (ФОТО)
Читайте на ГК:Новини Закарпаття, Виноградова, Мукачева, Рахівщини та Берегівщини 24 травня 2019 року
Читайте на ГК:Допоможемо разом: на Закарпатті багатодітна родина у вогні втратила будинок
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus