1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У Берегові учасники театрального фесту відтворюють образи відомих особистостей (ФОТО)

29.10.2018 11:19 0 Культура Автор: Голос Карпат
 

Протягом вихідних в гостях у шанувальників сценічного мистецтва в Берегові після всесвітньовідомої примадони Шарі Федак віртуально побували знана угорська акторка Каталін Кораді та невмируча шансоньє Едіт Піаф.

Їх образи яскраво відтворила на сцені артистка Дебреценського театру ім.Чоконаї Клара Варга під не менш талановитий акомпанемент на акордеоні Мілана Марка Руса. До слова, він був і автором та режисером-постановником першої вистави.

Каталін Кораді (Каталін Марія Канцлер) народилася 8 грудня 1910 року в Будапешті у пролетарській багатодітній сім’ї: їх було семеро братів та сестер. Батько-деспот працював чоботарем, увесь свій вільний час проводив на іподромі, часто нещадно бив своїх дітей. Юній Каталін поталанило вирватися з родинного гніту і в рамках оголошеної тоді акції піти вчитись у Швейцарію, а відтак – Голландію. Повернувшись додому, продовжує вдосконалюватись у торговій школі дівчат. Вона була найкрасивішою юнкою в окрузі. Після смерті батька вийшла заміж за 18 років старшого від неї митного службовця, з котрим прожила разом неповних три роки.

На неабиякі вокальні дані дівчини першим звернув увагу журналіст, власник газети Золтан Едьєд, почувши її спів у одному з розважальних закладів. Саме він придумав і сценічний псевдонім майбутній примі – Кораді.

Подібно до Шарі Федак, Каталін Кораді зазнала чимало утисків. У квітні 1944 року її заарештувало гестапо, піддало тортурам. З неволі жінку “вирвали” друзі її нареченого, начальника контррозвідки регента Горті Іштвана Уйсасі. А під час комуністичного режиму Каталін відсторонили від сцени тодішні привителі за успішні попередні виступи.

Все це талановито відтворила на берегівській сцені Клара Варга, доповнюючи свої пристрасні монологи чарівним співом. Популярні колись мелодії “Катюша”, “Очи черные”, Дівчина” та інші у блискучій інтерпретації Клари Варги багатьох присутніх у залі “відтермінували” в минуле, навіяли різні спогади…

“Слухаючи актрису згадала свою юність,- поділилась з Голосом Карпат відома в минулому танцюристка Вікторія Бундаш.- Це було щось заворожуюче… Повір, навіть сльози навертались на очі…"

Наступного дня актриса вже жила на підмостках в образі геніальної Едіти Піаф – однієї з найвідоміших по цей день співачок світу (справжнє ім’я – Едіт Джованна Гассіон). Псевдонім актрисі придумав власник кабаре “Жернис” на Єлисейських полях Луї Лепле, який запросив талановиту дівчину виступати у своєму закладі. Назвав її так, мабуть, із-за невисокого зросту, всього 147 сантиметрів, та ваги – 44 кілограми. (Піаф на паризькому арго значить “горобчик”).

Перший великий успіх до примадонни прийшов у 1936 році, коли вона виступили у великому концерті в цирку “Медрано” разом з тодішніми зірками французької естради Шевальє, Марі Дюба, Містінгетт. Проте, успішний злет перервала трагедія – у власному ліжку пострілом у голову вбили Луї Лепле. Едіт теж потрапила до списку підозрюваних…

“Друге дихання” співачці повернув Реймон Ассо. Саме він створив “стиль Піаф” і вивів актрису на вершину слави.

На початку Другої світової війни Едіт зустрілась з відомим французьким режисером Жаном Кокто, співпраця з яким теж додала популярності. Її із замилуванням слухали як жителі паризьких передмість, так і витончені гурмани театрального мистецтва, прості робітники і майбутня королева Англії.

У вир цих почуттів під віртуозний супровід Мілана Марка Руса “вкрапила” публіку в неділю Клара Варга.

“Учора, спостерігаючи за трагічною долею Каталін Кораді, не стримувала сліз, ше й вдома поплакала в подушку,- зізналась Голосу Карпат ректор Закарпатського угорського інституту Ілдика Орос.- Сьогодні ж отримала від сценічної гри пані Клари не лише величезне задоволення, а й неабиякий заряд енергії на весь наступний робочий тиждень.”

Після вистави відбулась зустріч актриси та її партнера з акторами та працівниками берегівського театру. У невимушеній атмосфері Клара Варга, Мілан Марк Рус, Неллі Сюч, Едіна Шін, Еніка Вароді поділились враженнями від спектаклю, публіки, перебування в Берегові, творчими планами на майбутнє. Всі були одностайними в тому, що подібний фестиваль потрібно проводити і в майбутньому, він є хорошою школою відгранення майстерності, обміну ідеями, взаємозбагачення.

Нагадамо, що у Берегові Неллі Сюч заворожила глядачів моновиставою про Шарі Федак.

Читайте на ГК:“Для чого це все виставляння в мережі?”: ДТП “розбрату” в Берегові (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Закарпатка потрапила у руки тирана-чоловіка: кривдник погрожував розправою (ФОТО)
Читайте на ГК:Серце щемить від болю: на Закарпатті пожежа забрала життя 19-ти чотирилапих пухнастиків (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська