1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

На Берегівщині куштували смажену рибу й дичину (ФОТО)

17.09.2018 08:45 0 Культура Автор: Голос Карпат

 

На офіційному відкритті свята сільський голова прямо вказав, чому воно не проводилось упродовж останніх чотирьох років. У зовсім не урочистих виступах порушувались гострі проблеми.

Оригінальний захід вшосте відбувся в Берегуйфолу. Починався він як змагання рибалок, але потім переріс у своєрідний гастрономічний фестиваль.

Тепер гостям запропонували кілька видів бограчу з дичини та смажену й копчену на багатті рибу з картоплею, інші страви.

Відкриваючи зібрання, сільський голова Лайош Шютев наголосив, що у зв’язку з бойовими діями на Сході країни проведення цього свята призупинили, а потім виникли конфлікти у селі між двома угорськими організаціями, негаразди з керівництвом району і фест не влаштовували протягом останніх чотирьох років. Лайош Шютев чи не єдиний з сільських голів має сміливість сказати начальству правду у вічі, якою б вона не була. І, зрозуміло, його недолюблюють і не підтримують – ні морально, ні матеріально. Майже відсутнє фінансування Берегуйфолу з місцевого бюджету, відмовляють і у грандах з Угорщини, все доводиться вирішувати власними силами. Більше того, влада забороняє окремим меценатам надавати допомогу селу.

“Нинішнє керівництво Берегівщини намагається загострити відносини у громаді, руйнує вже набуте, думаю це помітили і в інших населених пунктах,- акцентував у виступі зі сцени сільський голова.- Але гадаю, що люди зуміють відрізнити зерно від полови і на наступних виборах проголосують за тих, хто справді допомагає селу, а не лише з’являється тут напередодні виборів, аби дрібними подачками скупити собі голоси. Нам потрібно стати матеріально незалежними, а для цього має бути згуртованість у громаді. Тільки разом зуміємо подолати всі труднощі.”

Лайош Шютев щиро дякував депутату обласної ради, голові кураторіуму громадської організації “Карпатський дім”  Чабі Пийтеру та керівнику районної організації УМДС Ласло Горвату, які нинішнього року допомогли провести цей фестиваль, який мав би слугувати згуртуванню мешканців Уйфолу. Однак, багато жителів з політичних мотивів проігнорували його, не прийшли на свято і керівники району.

“Ми стоїмо напередодні виборів - спочатку Президента, потім парламенту, а наступного року – місцевих органів самоврядування,- звернув увагу Чаба Пийтер.- Сьогоднішнє гасло Петра Порошенка – це мова, війна, віра. Мова – це не про нас, війна –проти нас і лише у віросповіданні можливе дещо спільне.”

Депутат навів приклад з сусідньої Словаччини, де за те, що особа розмовляє на підприємстві чи в навчальному закладі на рідній мові, її можуть оштрафувати на досить солідну суму.

“Щось подібне намагаються запровадити і на Україні,-” зауважив промовець.

Спробував дещо згладити загострені виступи депутат обласної ради Мікловш Товт. Він закликав усіх сельчан об’єднатися навколо спільної ідеї – створення кращих умов життя собі й  своїм дітям.

“Ми живемо на землі заради того, щоб почувати себе тут вдома,”- акцентував заступник голови УМДС.- Отож, давайте зробимо все для цього, шануймо один одного, спільно вирішуймо проблеми, відчуваймо відповідальність за власні вчинки.”

До примирення та згуртування закликав і консул консульства Угорщини в Берегові Томаш Гойготов. Він назвав кілька складових, вирішення яких могло б зробити Берегуйфолу привабливішим і сильнішим, зокрема розвиваючи туристичну галузь, розширюючи рамки подібних заходів до міжнародних тощо.

Місцевий реформатський священик Дежев Галас теж закликав до спільних дій, любові до й поваги до ближнього, благословив присутніх.

Прикметно, що на свято в Берегуйфолу завітали більшість сільських голів з сусідніх й віддалених населених пунктів. Так, приїхав мер Мужієва Ласло Фіцай, Нижніх Реміт – Олександр Подм’ятніков, Рафайнова – Йосип Антал, інші, міський голова Берегова Золтан Бабяк. Відвідав свято і колишній Генеральний консул Угорщини в Берегові Ендре Саліпскі, якого як почесного громадянина Ужгорода запросили на свято міста, що теж відбувалось наприкінці минулого тижня, а він вирішив навідатись і у Берегуйфолу.

На завершення офіційної частини свята Лайош Шютев вручив Почесні грамоти найбільш активним мешканцям села, зокрема Каталіні Орос, Ференцу Товту, Каталіні Човбі, Аттілі Молнару.

Широкомасштабною була розважальна програма зібрання. Перед присутніми виступили художні колективи з Чоми, Гута, Дийди, Косоні, Кідьоша. Їх керівникам теж вручили Грамоти сільської ради.

Завершував програму добре знаний у районі гурт FGH під керівництвом Ласло Галаса. Опівночі свято прикрасив різнобарвний феєрверк.

Нагадаэмо, що у Берегові відбулось обласне свято працівників лісу.

Читайте на ГК:На Берегівщині очікується друга паводкова хвиля - ВІДЕО
Читайте на ГК:На Берегівщині провели ексгумацію тіла дівчини-поліцейської ВІДЕО
Читайте на ГК:У Берегові підняли вартість водопостачання
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus