1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Берегово ближче знайомилось із скульптором Ендре Гіді-молодшим / ФОТО

22.01.2018 14:54 0 Культура Автор: Голос Карпат
 

Персональну виставку митця відкрили в неділю в актовому залі нещодавно оновленої адмінбудівлі римо-католицької громади міста.

Це друга особиста експозиція талановитого митця в Берегові (Перша відбулася в 2013 році). Організували її активісти місцевого Товариства християнської інтелігенції, яким керує Елеонора Якоб. Нещодавно вони з великим успіхом провели ознайомчу науково-практичну конференцію, приурочену пам’яті видатного хірурга Бертолона Ліннера. І ось черговий неординарний захід.

Першою присутніх живописців, автора, майстрів інших видів мистецтва та пошановувачів їх творчості вітала чарівна консул Угорщини в Берегові Ангела Лукач.

“Щире спасибі всім, хто допомагає нам, юному поколінню долучитися до світу прекрасного, пізнати наші національні традиції та звичаї, примушує замислитись над філософією буття,- наголосила дипломат.- Роботи Ендре Гіді-молодшого справді беруть за душу різноманітністю форм, своєрідним вирішенням подачі матеріалу. Кожна з них наповнена глибоким змістом, що дарує спокій, спонукає до певних роздумів.”

Елеонора Якоб розповіла про життєвий і мистецький шлях автора, його персональні виставки та участь у спільних експозиціях, кращі роботи скульптора.

Своє професійне бачення пошуків Ендре Гіді-молодшого висловив знаний художник, член мистецького Товариства ім.Іштвана Ревеса Дьєрдь Бенкев.

“Нинішню свою виставку ми з дружиною назвали “Exspiráció”, що з латині означає “Видих”,- розповів Голосу Карпат винуватець заходу.- Відібрали такі твори, якими  справді хотів “видихнути” з себе наболіле, актуальне для сьогоднішнього дня, водночас нагадати про минуле, з якого слід брати приклад”.

Ендре Гіді-молодший використовує у творенні різні форми й матеріали. Це – дерево, камінь, бронза, глина тощо. В окремих уже наперед бачить, що з них можна “зліпити”. В інших випадках ідея народжується в думках і тоді вже під майбутню композицію шукає потрібний матеріал.

Численні присутні схвально відгукувались про побачене.

Святковості експозиції додали задушевні вірші, пісні, мелодії у виконанні юних вихованців художнього колективу, що діє при римо-католицькій громаді міста.

Нагадаємо, в Ужгороді влаштували майстер – клас для діток з малозабезпечених сімей.

Читайте на ГК:25 студентів із Закарпаття отримали дослідницьку стипендію професійної колегії ім. Ілони Зріні (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Десятки гранат, РПГ та вибухівка - на Берегівщині виявили масштабний арсенал зброї (ФОТО)
Читайте на ГК:"Друге життя": на Закарпатті "реанімували" сторічний раритет. Відомо, який саме (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...