1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

В Ужгороді відкрили виставку Івана Манайла / ФОТО

12.01.2018 16:51 0 Культура Автор: Голос Карпат

 

В Закарпатському обласному художньому музеї ім. Й. Бокшая відбулось відкриття ретроспективної виставки творів Івана Манайла.

Добірку склали близько 70 живописних і графічних робіт, що охоплюють усі періоди творчості митця. Чимало творів будуть експоновані вперше. Відкривали виставку діти митця, які щиро раділи можливості показати роботи їхнього батька широкому загалу. Всі полотна митця різні за жанрами та стилем. Вони показують багатогранність особистості Івана Манайла та його майстерність.

Творчість Івана Манайла є глибоко індивідуальною. Художник ішов власним шляхом, творив заради процесу творчості, любив пізнавати щось нове в цьому процесі, жадав експериментів, пробував різноманітні техніки, засоби, втілював ідеї у різних художніх стилях. Така різноплановість хоча й не завжди сприймалася прихильно, проте задовольняла його внутрішні потреби, відповідала його творчому темпераменту. В результаті митець залишив по собі самобутню творчу спадщину, багату на блискучі мистецькі знахідки у різних видах, жанрах, стилях і техніках.

Іван Манайло народився 16 січня 1942 року в Ужгороді у родині знаного художника Федора Манайла. Професійну освіту здобував спочатку в Ужгородському художньо-промисловому училищі, потім у Київському художньому інституті. Працював викладачем (1969-1985) та директором Ужгородського художньо-промислового училища (1972-1985), художником Закарпатського художнього фонду, був одним із організаторів і певний час очільником "Творчого об'єднання професійних художників Закарпаття", працював менеджером Міжнародної асоціації "Інтерарт".

Нагадаємо, на площі Театральній в Ужгороді лунають колядки та щедрівки.

Читайте на ГК:В мережі розповіли історію корабля Угорського королівства, названого на честь Ужгорода (ФОТО)
Читайте на ГК:Через дощ в Ужгороді залило водою приміщення лікарні (ФОТО)
Читайте на ГК:На набережній Ужгорода можна збирати гриби (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus