1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

В Ужгороді відкриють персональну ретроспективну виставку Манайла

11.01.2018 20:45 Культура

Відкриття відбудеться 12 січня 2018 року о 15.00 в Закарпатському обласному художньому музеї ім. Й. Бокшая.

Експозиція виставки - біля 70 живописних та графічних робіт, які охоплюють всі періоди творчості художника. Чимало творів будуть експоновані вперше, повідомили організатори.

Іван Манайло народився 16 січня 1942 року в Ужгороді в родині художника Федора Манайла. Професійну освіту здобував спочатку в Ужгородському художньо-промисловому училищі, потім в Київському художньому інституті. 

Працював викладачем (1969-1985) та директором Ужгородського художньо-промислового училища (1972-1985), художником Закарпатського художнього фонду, був одним із організаторів та один час очільником «Творчого об`єднання професійних художників Закарпаття», працював менеджером Міжнародної асоціації «Інтерарт». 

Після переїзду до Угорщини (1998) долучився до діяльності русинського самоврядування Угорщини, вів активну виставкову діяльність. У 2009 році отримав державну нагороду «За заслуги у збагаченні світового мистецтва та визначний внесок в зміцнення русинсько-угорської дружби».

Творчість Івана Манайла є глибоко індивідуальною. Художник йшов власним шляхом. Творив заради процесу творчості, був жадібним до пізнання чогось нового у цьому процесі, любив експеримент, пробував різноманітні техніки, засоби, втілював ідеї у різних художніх стилях. Така різноплановість хоча й не завжди сприймалася прихильно, проте задовольняла його внутрішні потреби, відповідала його творчому темпераменту. 

У результаті, митець залишив по собі самобутню творчу спадщину, яка багата на блискучі мистецькі знахідки у різних видах, жанрах, стилях та техніках.

Чекаємо вас на відкритті, на якому буде і презентація художнього альбому митця.

Нагадаємо, у суботу в Ужгороді відбудуться "Коляди в старому селі".

Читайте на ГК:В Ужгороді знову зафіксували укладання асфальту в дощових умовах (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Закарпатські тенісисти стали призерами всеукраїнських змагань
Читайте на ГК:Закарпатські депутати збираються прийняти бюджет області на 2019 рік
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus