1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Закарпатцям про таємниці Святої Землі. Дерево Кінця Світу

21.12.2017 08:42 Культура Ексклюзив Голос Карпат

Про легендарні місця Ізраїлю розповідає письменник Алекс Штрай.

Хтось із знаменитих революціонерів назвав камінь "знаряддям пролетаріату" і цим, на мій погляд, абсолютно незаслужено обмежив його історичну функцію. За біблійними переказами, ще тисячі років тому єврейський народ забивав камінням неугодних Синедріону пророків. Пізніше в Середні вікт у нечисленних євреїв, що жили в Єрусалимі, з'явилася традиція для науки неслухняним дітям жбурляти каміння в склеп Авесалома - сина царя Давида, який підняв повстання проти батька.

Чого-чого, а каменів в Ізраїлі вистачає. Вперше я це чітко зрозумів, коли один такий камінь, кинутий якимось арабом, розбив лобове скло в машині, в якій я їхав з паломниками з Австралії через Хеврон. Відчуття було неприємне. А що, власне кажучи, можна відчувати, коли тобі прямо в обличчя з величезною швидкістю летить важкий камінь і перед самим носом кришить в битий кришталь, покрите захисною плівкою, скло. І це добре, що воно було покрите.

А їхав я з австралійцями через мусульманський Хеврон, щоб подивитися на Дерево Кінця Світу. Справжнє його назва «Мамврийський дуб». Вважається, що саме під цим дубом на третій день після обрізання, відпочивав від дикої ханаанської спеки праотець Авраам. Що саме тут до нього завітали три подорожуючі ангели. Що тут він дізнався, що він і його дружина Сарра в своєму більш ніж похилому віці стануть прабатьками єврейського народу. І саме тут з цими ангелами, які на іконах стали зображати як Трійцю, він вів довгу суперечку про долю проклятих міст Садом і Гамора.

Там біля цього майже чотирьохтисячолітнього дуба я тоді вперше почув легенду про те, що коли він засохне, настане Кінець Світу. Через сім років в 1996 році з його гілок злетів останній зелений лист. Дуб засох. Але Кінець світу було відкладено. У 1998 році і я це бачив на власні очі, за півметра від засохлого стовбура Мамврийского дуба прямо зі старого кореня пробився зелений пагін.

Алекс Штрай

Нагадаємо, на Закарпатті люди в сльозах повертаються в мокрі й холодні домівки.

Читайте на ГК:Допоможемо разом: молодий хлопець з Виноградова потребує допомоги
Читайте на ГК:Закарпатський суд виніс вирок водію, з вини якого загинув пасажир автівки
Читайте на ГК:У селі на Виноградівщині відновили дитячу школу мистецтв (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus