1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Артисти Берегівського театру знялись в угорському художньому фільмі “Син Сатани”

13.12.2017 08:27 Культура Ексклюзив Голос Карпат

Прем’єра стрічки відбулась 11 грудня в Будапештському Національному кінотеатрі “Уранія”.

Прем’єра стрічки відбулась 11 грудня в Будапештському Національному кінотеатрі “Уранія”.

Фільм створено за однойменною повістю Мігая Золтана Надя. У ньому розповідається про поневіряння - від згвалтування до виживання, 16-річної Естер Товт, котра разом з іншими жінками та дівчатами вирішили десь з Березької долини доставити харчі й продукти чоловікам, яких у 1944 році насильно забрали радянські солдати на ніби-то “триденні маленькі роботи”. Як відомо, останні тривали набагато довше, у концтаборах, десятки тисяч  поневолених так і не повернулися додому…

Головну роль у стрічці витончено зіграла актриса Закарпатського угорського драматичного театру, що діє в Берегові, Вікторія Торпоі, її батьків хвилююче відтворили на екрані теж члени даного творчого колективу Неллі Сюч та Жолт Трілл. У фільмі знімались й інші актори з Берегова. Це – Аттіла Ференці, Юлія Д. Форноші, Віктор Івашкович, Андреа та Андраш Качур, Олег Мельничук, Іболя Орос, Мелінда Орос, Іштван Шевтер, Імре Сабов, Магдолна Ваш.

“Фільм знімали за підтримки Комісії збереження пам’яті жертв ГУЛАГу протягом напруженого півтора року,- розповів на прем’єрному показі його режисер Дежев Жігмонд.- Багатьом глядачам Закарпаття, напевно, будуть знайомі демонстровані краєвиди, автентичний побут, характерні реформатські обряди, традиції,  адже більшість кадрів готувались у шовштовському музеї-селі, що поблизу Ніредьгази.”

Про історичну цінність фільму вже говорять фахівці.

“Стрічка “Син Сатани” – це нова зупинка в нашій спільній пам’яті про “триденні маленькі роботи,- каже Голосу Карпат викладач Закарпатського угорського інституту, доктор наук  Наталія Вароді, яка “спеціалізується” на даній тематиці.- Багато років поспіль події тих днів замовчувались і приховувались від широкого загалу. Так само, як і репресії 1956 року. Переконана: кінофільм з Вікторією Торпоі в головній ролі та іншими берегівськими акторами стане унікальною частинкою скарбниці нашої спільної історії.”

Стрічку планують показати закарпатському глядачу в атріумі ЗУІ 22 січня в рамках традиційних Днів угорської культури.

Нагадаємо, легендарний український мультфільм про козаків: знято три нові серії.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...