1. Новини Закарпаття
  2. >

Закарпатцям про таємниці Святої Землі. Бог не демократ

09.12.2017 10:10 Культура Ексклюзив Голос Карпат

Про легендарні місця Ізраїлю розповідає письменник Алекс Штрай.

Один священик мені якось сказав, що Бог не демократ. Тому що якби Він був демократом, то розподілив би Святість рівномірно по всій Землі. Якась її частина дісталася Нью-Йорку, Лондону або Парижу, якась Токіо, Берліну або Москві. Але Господь вибрав Єрусалим.

Звичайно, я багато разів бачив це місто на фотографіях. Але ефект від них зовсім не той. Все змінюється, коли бачиш його власними очима. Ніякий фотоапарат навіть приблизно не може передати ранкове сонце, котре піднімалося над Оливною горою. Ніяка фотографія не може вловити його перші промені, що пробиваються крізь гілки оливкових дерев в Гефсиманському саду. Або густий туман, який повзе від стін Старого міста по могильним плитам в долину Іософата.

Коли все це бачиш на власні очі, то починаєш розуміти, що насправді Гетсиманський сад - це всього лише кілька старих дерев. Що знаменитий Кедронський потік - це тільки вузький каламутний струмок. Що на вершину Оливної гори веде курна, завалена камінням дорога. Що долина Іософата, долина в якій відповідно до пророку Йоілю Господь збере всі народи і учинить над ними Страшний Суд - це всього лише покритий старими могилами величезний яр.

Але все це не має значення! Тому що, коли, нарешті, потрапляєш в ці місця, то починаєш відчувати безперервний зв'язок часів. Адже саме тут буквально до кожного каменю торкалася нога якогось апостола або пророка.

Алекс Штрай.

Нагадаємо, в Ізраїлі масові заворушення, фіксують сотні постраждалих.

Читайте на ГК:На Закарпатті визначили кращі дитячі творчі колективи
Читайте на ГК:Вітаємо з днем народження (24 листопада для закарпатців і всього світу)
Читайте на ГК:Названо 25 щасливих моментів у житті, котрі викликають радість
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus