1. Новини Закарпаття
  2. >

Закарпатцям про таємниці Святої Землі. Місто магів і чаклунів

07.12.2017 09:46 Культура Ексклюзив Голос Карпат

Про легендарні місця Ізраїлю розповідає письменник Алекс Штрай.

У монастирській бібліотеці на Маслинній горі в Єрусалимі я прочитав про дві версії походження слова Єрихон. Чи точніше сказати, Єрихо. Саме так в Старому Заповіті написано назву цього самого древнього міста в світі.

Перша з них стверджувала, що вона пов'язана з івритним словом "яреах" і в буквальному сенсі означає - луна. Так як в цьому місті ще задовго до того, як його розоряли ізраїльтяни, процвітав древній язичницький культ місячної богині.

Згідно другої версії, назва цього міста походить від західно-семітського слова "реах" - запах. Можливо, тому що в його околицях ще тисячі років тому вирощували прянощі. І є навіть думка, что Древній Єрихо був батьківщиною родиной хурми.

За думкою археологів, перші будинки в Єрихоні з'явилися не пізніше X або IX тисячоліття до нашої ери. Стіни, які його оточували, були зроблені з глини. Але це були не ті стіни, які встали на шлях дванадцяти колін Ізраїлів, коли вони перейшли річку Іордан. Нові стіни були значно ширші, вищі і виготовлені з міцного каменю.

В Біблії сказано, що Господь закликав провідника євреїв Ісуса Навина і сказав йому, що передає в його руки Єрихон і його царя, і що знаходяться в ньому людей сильних ». Що для цього всі його воїни мають сім разів мовчки обійти навкруги міста. І коли в сімдесят раз священики затрублять трубами, хай народ крикне гучним голосом і «обрушить стіну міста до своєї основи».

Ісус Навин зробив все так, як наказав йому Бог: "а потім поклявся і сказав: закляніть перед Господом того, хто воздвигне і побудує місто, цей Єрихон, на первістку своїм він положить підстави його і на молодшому своєму постав його ворота". Це пророцтво збулося через чотири століття в часи царя Ахави.

В цей час цей місто став центром чорної магії та чаклунства. За його високими стінами священики-ідолопоклонники стали приносити в жертву маленьких дітей. Вони клали в них золоті пластини з таємними знаками, сушили їх на сонці і закопували під міські стіни, намагаючись таким магічним способом захистити себе від ворогів. Але магія не допомогла і місто знов було повністю зруйновано.

Алекс Штрай

Читайте на ГК:Через пяного водія загинула мама 3-річної дівчинки
Читайте на ГК:В центрі міста Берегове встановлено оприскувачі для охолодження в літню спеку
Читайте на ГК:Помер Левко Лук'яненко - український дисидент, політв'язень, Герой України
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus