1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

У Берегові розпочались Закарпатські угорські літературні дні / ВІДЕО

30.11.2017 0 Культура Автор: Голос Карпат

 

Подібний захід проводиться вперше. Організували його члени Спілки Закарпатських молодих митців імені Вільмоша Ковача (ЗУММ).

На зібрання в Берегово приїхали поети, прозаїки, драматурги, літературні критики, фотомитці з Угорщини, Румунії, Словаччини. Їх тепло вітали  організатор зустрічі, поетеса з Берегова Тімеа Шрек та голова студентського самоврядування Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці Домінік Бодар. Гостей шанувальникам художнього слова представив модератор зустрічі Герегель Марчак.

Першими звітувались перед аудиторією в атріумі Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці  посланці з Угорщини. Драматург, поет, автор філософських творів, фотомитець, лауреат престижної премії Аттіли Йожефа Аттіла Вийг з Будапешта, його колега з Матесалки, володар відзнаки імені Ендре Аді Андраш Олаг, редактор літературного порталу з Ніредьгази Жука Нодь та інші розповіли про свою творчість, продекламували уривки із власних доробків, поділились планами на майбутнє.

Такі ж слова звучали від представників Трансільванії (Румунія). Вони представили присутнім надбання членів Товариства угорських літераторів краю (ЕМІL), яка зараз нараховує у своїх лавах понад 150 осіб.

“А все починалось з невеликої групи однодумців, котрі регулярно збирались в популярній в ті часи (2002 рік) корчмі, щоб обговорити свої твори, обмінятись думками,- розповів секретар ЕМІL Золан.- Нині ж, крім основних членів (умовою вступу до Товариства є наявність однієї поетичної збірки), маємо багато молодих прихильників-початківців, яким допомагаємо стати на творчі ноги.”

До слова, активним учасником діяльності даного формування є берегівчанка Габріелла П. Леврінц.

На зустрічі були присутні й митці зі Словаччини, зокрема Чілла Гойнол Нодь, редактор журналу Irodalmi szemle  (“Літературні оглядини”).

По завершенні знайомства з гостями відбулись два майстер-класи, які провели знана закарпатська поетеса, уродженка Берегова, що нині проживає в Шарошпотоці, Єва Фінта та Балаж Селеш.

Сьогодні Закарпатські угорські літературні дні в Берегові продовжуються. Митці відвідають місцеву угорськe гімназію, ЗОШ №4, Великоберезький реформатський ліцей, інші навчальні заклади. Тут вони теж читатимуть свої твори, ділитимуться секретами їх написання.

“Сподіваємось, що такі зустрічі привернуть увагу громадськості до сучасної угорської літератури, спонукають зайнятися нею представників молодшого покоління,- каже Голосу Карпат одна з організаторів зустрічі, поетеса з Берегова Тімеа Шрек.- Дуже надіємось, що подібні зібрання в майбутньому стануть традиційними.” 

Нагадаємо, в Берегові презентували книгу про священика, який потрапив до ГУЛАГу.

Читайте на ГК:У Берегові дипломати з 14-ти країн досліджували дотримання прав нацменшин
Читайте на ГК:В Берегові презентували книгу про священика, який потрапив до ГУЛАГу / ФОТО
Читайте на ГК:На Берегівщині відзначили призерів футбольних чемпіонатів району / ФОТО
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus