1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

В Ужгороді відкрили ювілейну виставку Василя Філеша

08.11.2017 13:35 Культура

У виставковій залі галереї «Ужгород» 3 листопада 2017 року відкрилася ювілейна виставка робіт художника з Іршавщини, члена Національної спілки художників України Василя Філеша.

Експозиція налічує близько 50 різножанрових робіт, створених упродовж кількох десятків років. Тут можна побачити краєвиди рідної художнику Іршавщини, жанрові сцени, натюрморти. Портрети Василь Філеш пише вкрай рідко, бо, як сам пояснює, зображає не зовнішність людини, а її внутрішній світ, а бачити себе з незвичного ракурсу погоджується не кожен, пише Transcarpathian Art Foundation.

Під час відкриття виставки художник зазначив, що старається підходити творчо до кожної роботи, а не копіювати дійсність:

«Коли Бог створив світ, дав людині здатність думати, то потрібно думати, а не копіювати те, що вже створено. У мистецтві обдурити не можна», – вважає ювіляр.

Більшість представлених робіт виконані олією, як каже сам автор, це – важка артилерія. Однак є тут і цікава та доволі рідкісна техніка – акварель по мокрому.

Колеги по пензлю відзначають талант Василя Філеша. Зокрема, під час відкриття виставки народний художник України Володимир Микита зауважив:

«Василь Філеш творить дуже серйозні речі у маленькому містечку. Він наш – художник закарпатського духу. Він є модерний і в той же час утримує дух закарпатської школи. Його роботи не схожі одна на одну: ніяких штампів, поверхового вирішення роботи – всюди видно творчий пошук».

Кольорова гама Василя Філеша вирізняється з-поміж інших: він удається до поєднання теплих і холодних кольорів, використовує прийом контрастів.

«Його палітра одразу кидається в око, не схожа ні на кого. У кожній роботі він не повторюється ні в гамі, ні в колориті, ні в композиції. Його живопис випромінює тепло та емоційність автора», – сказав про творчість художника Міхаел Пейтер.

Нагадаємо, в Ужгороді відкрили до огляду виставку робіт Едуарда Приходька та Олексія Федора.

Читайте на ГК:В Ужгороді вдруге за рік зацвіла яблуня
Читайте на ГК:В Ужгороді квітує яблуня, на якій вже дозрівають плоди (ФОТО)
Читайте на ГК:Соцмережі: у передмісті Ужгорода людина хотіла вчинити самогубство (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus