1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

В ужгородському скансені відкриється виставка народного майстра Луганщини

19.09.2017 09:36 Культура

Завтра, 20 вересня о 16.00 год. у виставкових залах музею художниця з Луганщини Ірина Мезеря вперше в Західній Україні представить глядачам свою творчість на виставці «Миттєвості життя».

Художниця працює в різних жанрах, серед них пейзажі, натюрморти, широко представлений жанр портрета, картини на релігійні сюжети; є картини за мотивами творів улюблених художників, замальовки у східному стилі та абстрактний живопис. Авторка прекрасно працює з різними фактурами, любить сміливі експерименти, віддає перевагу нетиповому для сучасного живопису матеріалу — склу. В творчому доробку художниці приблизно 100 картин та безліч розписаних сосудів,повідомляє Закарпатський кореспондент.

Ірина Мезеря народилася 14 січня 1959 року в Луганську. Викладач, кандидат педагогічних наук. До вересня 2016 року – доцент кафедри педагогіки та психології Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, який переїхав у Сєвєродонецьк. Авторка монографій, навчальних посібників і численних наукових статей щодо проблем статевого, сімейного виховання дітей і підлітків. Художниця.

Художниця нагороджена численними грамотами та подяками за внесок у розвиток культури Луганщини. У лютому 2012 року Ірині Мезері було присвоєно звання «Народний майстер Луганщини».

У листопаді 2013-го відбулась персональна виставка під назвою «Енергія кольору» у історико-краєзнавчому музеї Станиці Луганської.

У червні 2014 року, коли в Луганську розпочався збройний конфлікт, Ірина Мезеря з чоловіком і мамою переїжджають до міста Ірпінь Київської області. На новому місці пані Ірина не припиняє малювати картини. Свій власний біль вона лікує живописом. Вже восени 2015 року Ірпінський історико-краєзнавчий музей знову запропонував пані Ірині зробити виставку. Експозиція «Краса. Життя. Живопис.», яка була присвячена Дню міста Ірпіня і Луганська відкрилася 11 вересня 2015р.

А навесні 2016 року роботи Ірини Мезері вже змогли побачити в столиці України. У рамках тижнів Луганської області в Києві з 12 квітня по 12 травня 2016 року у стінах Національного музею літератури України пройшла персональна виставка “Символ Віри”. За цю виставку художницю нагороджено подякою від Національного музею літератури України.

І знову роботи Ірини Мезері приїхали до рідної Луганщині. Виставка “Шлях до себе. Час. Мрія. Втілення” відкрилася 8 жовтня 2016 р. у стінах Сєвєродонецької галереї мистецтв.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus