1. Новини Закарпаття
  2. >

На Закарпатті цьогоріч відбулося вже 411 фестивалів

14.09.2017 16:52 Культура

27 вересня – Всесвітній день туризму. Та, якщо в містах України його відзначають всього один день, то на Закарпатті буде Тиждень туризму. Про це на прес-конференції ОДА зазначив Денис Ман.

27 вересня – Всесвітній день туризму. Та, якщо в містах України його відзначають всього один день, то на Закарпатті буде Тиждень туризму. Про це на прес-конференції ОДА зазначив Денис Ман.

За його інформацією, вже 19 вересня в «Совиному гнізді» в Ужгороді відбудеться міжнародна науково-практична конференція на тему «Три Т» у туризмі», запрошують вже тепер реєструватися бажаючих, учасників туристичного ринку, повідомив Ужгород.ін.

Вже 20 - 21 вересня для 8 туристичних операторів Чехії збираються влаштувати «Чеський туристичний маршрут» Закарпаттям. Це відвідини й Ужгорода, де є чеські пам»ятки архітектури, Лінії Арпада у селі Грабівниця на Воловеччині, музеїв у с. Колочава і т.п. А вже 22 -23 вересня в обласному центрі відбудеться 16-а міжнародна туристична виставка «Тур»євроцентр Закарпаття - 2017». Офіційне відкриття заплановане на 10.30. Місце дислокації виставки змінено – цьогоріч це буде вже згадуване «Совине гніздо». 

Натомість президент нещодавно створеної ГО «Регіональна туристична організація Закарпаття» Федір Шандор озвучив цікаву статистику: станом на 24 серпня в області вже відбулося 411 фестивалів (зауважмо, що рік має 365 днів). «Вони не прибуткові, бо це тільки реклама району, інвестиція в майбутнє. І не завжди відповідають поняттю «фест». Але фестиваль – це й продані місця в готелі, кава, квиток на потяг і т.п. Той чи інший ансамбль потім запросять на виступ за кордон», - аргументує. Крім цього, маємо нарешті водний туризм, на якому заробляють гроші. Якщо ще донедавна сплави влаштовували тільки річкою Тисою, то тепер це й Латориця, Уж, Боржава. Констатує, 2016 -2017 рр. показали, що туризм на Закарпатті вже не сезонний, а цілорічний.

Бо навіть за безсніжної зими заклади «перепрофільовуються» і пропонують туристу цікаві варіанти – анімація, гастрономія. Та й окремі вже мають так звані «зйомні» витяги (випав сніг –поставили). До всього, нині громадська організація працюють над тим, аби «Відкриті екскурсії» мали всі міста області. Вони вже прижилися в Ужгороді, Перечині, Мукачеві та Виноградові. Щодо гастрономії, то Федір Шандор каже, що нині маленькі підприємства області зі своєю продукцією хочуть об»єднати під брендом «Файне Закарпаття».

Насамкінець – нарешті в містах України з'явилися бігборди, які пропагують Закарпаття. «Хочемо подружитися із Одещиною. У них нема гір, у нас нема моря», - резюмує Федір Шандор. 

Нагадаємо, на Закарпатті зросли ціни на молоко: вартість на ринках Ужгорода.

Читайте на ГК:Шокуюче число: скільки людей загинули на водоймах Закарпаття з початку року
Читайте на ГК:Закарпатцям молода картопля обійдеться в "золоту копійку": скільки доведеться заплатити за кілограм
Читайте на ГК:Закарпаття б'є рекорди на мільйони: ДБР викрило незаконні рубки дерев у трьох областях на майже 15 мільйонів гривень (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська