1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Антирусинська провокація навколо єврейсько-української книги не вдалася , - учасники презентації / ФОТО

04.09.2017 16:44 0 Культура Автор: Голос Карпат

 

В Ужгороді презентація книги «Євреї та українці: тисячоліття співіснування» не обійшлося без провокації.

Захід відбувся 1 вересня у готелі «Ужгород». І пройшов, за твердженням учасників, дуже якісно. А невеликий ура-патріотичний скандал, можливо, ще й допоможе у розкрутці книги, яка уже викликала жвавий інтерес як серед фахівців, так і в широкого загалу.

Як заявив провокатор - Олег Диба, його скандальні дії не мали ніякого відношення до теми єврейсько-українських відносин. Його бажання зірвати презентацію книги було пов'язано виключно з фігурою як самого автора Пола-Роберта Магочі, так і його видавця - Валерія Падяка, яких скандаліст публічно назвав «русинами-українофобами».

Сам виступ, як кажуть телевізійники, мав явно постановочний характер. Спочатку Диба дочекався представлення всіх, хто презентував цю книгу. Серед них окрім самого автора і його видавця були директор з комунікацій канадського фонду «Українсько-Єврейська Зустріч» Наталя Федущак, регіональний менеджер цього фонду в Україні Владислав Гриневич і відомий закарпатський історик і політолог Володимир Фенич. Потім провокатор дозволив сказати кілька слів подяки за видання цієї книги керівнику єврейської громади Закарпаття та директору благодійної організації «Хесед-Шпіра» Михайлу Галину. І тільки після цього настав час Олега Диби.

Вибачившись перед офіційним представником єврейської громади і попередивши, що ні до до них, ні до самої книги у нього немає ніяких претензій, він спробував зірвати презентацію книги, направивши весь свій патріотичний жар на автора і видавця. Публіка почала бурхливо аплодувати, намагаючись таким чином дати йому зрозуміти, що вона прийшла слухати не його, а зовсім інших людей. Але йому цього здалося мало, і він залишив приміщення конференц-залу тільки за допомогою охорони готелю.

Але і після цього приблизно півгодини з фойє готелю «Ужгород» долинали його крики з приводу свободи слова та затискання рота патріотичної преси. Хоча чи можна побачити сводобу слова і плюралізм думок на сайті самого пана Олега? Для багатьох це питання, на жаль, риторичне.

А вже після скандалу на презентації лунали десятки питань і відповідей. Однак, як розповів Голосу Карпат історик Володимир Фенич, вони стосувалися українсько-єврейських відносин і самої книги, яка має фундаментальний академічний характер.

Варто відмітити, що презентація цього видання уже відбулася у багатьох містах України, зокрема, і в Києві, Дніпрі та навіть Дрогобичі. Після зустрічі в Ужгороді організатори продовжили знайомити читачів з книгою у Одесі. Знають про видання в Ізраїлі та Канаді, у планах – презентація у Парижі. На відео нижче – представлення за участі Пола Роберта Магочі у Музеї Києво-Могилянської академії.

Як ідеться в описі, у книзі Й. Петровського-Штерна та П.-Р. Магочія «Євреї та українці: тисячоліття співіснування» чи не вперше в новітній історії України показано взаємопоглиблене сприйняття євреями етнічних українців та етнічними українцями євреїв. Разом із тим, тисячолітнє співіснування українського та єврейського народів витворило низку стереотипів та упереджень. Видання уже доступне у багатьох бібліотеках та книгарнях.

Нагадаємо, раніше в Ужгороді колектив науковців зі США – авторів солідного україномовного видання, на яке багато років чекала громадськість, - не змогли презентувати цю книгу. Також в  Ужгороді на презентації книги відомого канадського історика Пола Роберта Магочі «Євреї та українці» побував ізраїльський письменник Алекс Штрай.

Читайте на ГК:Мерія Ужгорода попередила про викуп власників ділянок біля драмтеатру
Читайте на ГК:В Ужгороді вдруге за рік розцвіла магнолія (ФОТО)
Читайте на ГК:Спецоперація поліції на трасі в Минаї: на дорозі в Ужгород утворився затор (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus