1. Новини Закарпаття
  2. >

Закарпатський письменник Василь Шкіря презентував збірку п’єс

07.08.2017 Культура

Нещодавно у видавництві « Карпати », вийшла друком чергова книжка Василя Шкірі « Ранок вечора мудріший ». Нинішнє видання є своєрідним дебютом автора як драматурга.

Це збірка невеличких п’єс до якої ввійшло вісім різнотематичних творів. Уважно їх перечитав, тож хочеться поділитися своїми думками, враженями, повідомляє Заголовок.

Відкриває збірку п’єса « Обіцянка-цяцанка» – своєрідний твір, що не зовсім вписується в рамки драматичного жанру. Це п’єса-діалог на три дії , з дуже простеньким і незатійливим сюжетом.  В п’єсі автор розкриває образ чиновника-кар’єриста, здавалось би, непоганої людин, з величезним досвідом роботи і розумінням тих політично-соціальних процесів, що відбуваються у суспільстві, але який не може змінити нічого в країні на краще. В творі розкривається світогляд українського чиновника вищих владних щаблів, його моральність. 

П’єса « Підкарпатський ведмідь » ­– про всесвітньо відомого силача, нашого земляка Івана Фірцака, який більше відомий у світі як Кротон. П’єса читається легко, на одному подиху. Вона цікава спогадами героя про неймовірні пригоди й випробування, які довелося йому пройти.

П’єса «Ранок вечора мудріший », мабуть, не дарма за розташуванням у збірці займає місце в золотій середині, адже присвячена вона вже незалежній Україні. Це період політичної і психологічної зрілості письменника. За об’ємом вона трохи більша ніж дві попередні, і це природно, адже тематика її важливіша, ближча авторові, який як журналіст завжди був в центрі суспільно важливих подій, якого, звичайно, не оминули суспільно-політичні зміни, що відбувалися у суспільстві. П

Твори мають яскраво виражений закарпатський колорит. Йдеться про введення в текст особливої місцевої говірки. Вони також багаті на прислів’я  та приказки, що можна почути з вуст наших краян. Багато цікавого можна дізнатися про традиції вживання алкогольних напоїв у нашому краї, традиційні закарпатські страви, а також отримати певні знання з галузі медицини.

Його п’єси – це своєрідні начерки із життя наших краян, які через десятиліття допоможуть історикам, соціальним психологам достовірно змалювати епоху, реалістично відтворити образ нашого сучасника. 

Нагадаємо,книгу закарпатця презентують на лемківському фесті у Польщі.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus