1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

В Ужгороді представили рідкісні друковані видання / ФОТО

18.07.2017 Культура

Днями в Закарпатському осередку Національної спілки письменників України відбулася зустріч із видавцем із Дніпропетровщини Андрієм Яловим.

Презентацію відвідала письменницька інтелігенція краю. Модерував захід голова Закарпатської обласної організації НСПУ Василь Густі, пише "ЗК".

У своєму видавництві, яке можна назвати майстернею, у невеликих накладах Андрій Яловий виготовляє рідкісні історично вагомі книги. Процес створення відбувається за допомогою верстатів трьохсотрічної давнини й тільки ручної роботи. 

Улюбленою для видавця є історична тематика, тож при виготовленні книг максимально дотримується точності авторів. «Неповна правда – це та ж брехня», - запевнив Андрій Яловий. Зізнається, що окрім видавництва, займається й колекціонуванням антикварних видань, володіє значною кількістю ексклюзивних українських видань зі столітньою історією. Книголюб сподівається, що майбутні покоління його родини підтримають цю справу і сімейна бібліотека буде тільки збільшуватися.

Видавництво Андрія Ялового є унікальною майстернею з перевидання та інтролігації (виготовлення коштовних оправ для стародавніх книг). Нове життя тут отримали перша в історії українська Біблія Пантелеймона Куліша та другий «Кобзар» Шевченка. Привіз Андрій Яловий до Ужгорода і осучаснене Пересопницьке Євангеліє (визначна рукописна пам'ятка староукраїнської мови та мистецтва XVI століття), при роботі над яким дотримувалися мети відтворення оригінального вигляду.

Розповів Андрій Яловий і про втілення мрії Тараса Шевченка – видав другий том «Кобзаря». Другий «Кобзар» є факсимільною репродукцією видання, підготовленого автором до друку, є першою публікацією його раритетів, зібраних в архівному фонді Інституту літератури ім. Т. Шевченка НАН України. Книга підготовлена за оригіналами рукописної збірки «Три літа», двох зошитів із автографами балад «Лілея» і «Русалка», поеми «Осика» та передмови автора. 

Андрій Яловий видав кілька варіантів другого «Кобзаря» – ексклюзивний коштовний та більш доступний для широкої аудиторії.

«Оправа з шагреневої шкіри ручної вичинки, оздоблена сліпим, конґревним і золотим тисненням у двох рівнях. На зворотньому боці оправи два картуші, один з яких містить номер колекційного примірника та ім’я власника, а другий – клеймо Творчої майстерні Івана Захарця. Круглений корінець оправи оздоблено бинтами та прикрашено конґревним і золотим тисненням. Оригінальні асиметричні форзаци пурпурового Verge та тоновані обрізи кашируваного книжкового блоку прикрашені золотим орнаментом. Книга має пурпурово-золоті каптали та золоте лясе ручного плетива. Книжковий блок видрукувано офсетом у чотири фарби на кількох сортах дизайнерського паперу. Сорок вісім сторінок являють собою факсимільну частину. Розділи книги відокремлюються аркушами, оздобленими золотим орнаментом, виконаним у техніці шовкотрафарету. Книга вкладена у вишуканий футляр ручної роботи одного з книгою стилю. Зовні футляр оздоблений конґревним тисненням, усередині обклеєний червоним оксамитом», - описує ексклюзивну книгу видавець.

Видавець-книголюб приїхав в Ужгород не з пустими руками – кілька творінь своєї майстерні подарував бібліотекам міста та Закарпатській обласній організації Національної спілки письменників України. Натомість закарпатська еліта представила факсимільне видання старовинної рукописної книги Закарпаття «Королівське Євангеліє».

Творча інтелігенція Закарпаття підтвердила важливість справи видавця-гостя, адже поєднання досвіду майстрів минулого із сучасними технологіями зберігають українську історію. Нам же залишається її цінувати та примножувати здобутки.

Нагадаємо, як повідомляв Голос Карпат раніше, в Ужгороді відбулася мистецька вечірка "Креативний шабаш".

Читайте на ГК:Нетверезий 65-річний ужгородець стріляв із рушниці
Читайте на ГК:В Ужгороді організують змагання військових собак
Читайте на ГК:Школи обласного центру матимуть осінні канікули за графіком / ВІДЕО
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus