1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

В мережі розповіли про парк та палац барона Перені у Виноградові

11.07.2017 21:36 Культура

В кожному районі Закарпаття є місця, які є їх візитними картками, а у м. Виноградів таким є парк та палац барона Перені.

В кожному районі Закарпаття є місця, які є їх візитними картками, а у м. Виноградів таким є парк та палац барона Перені.

Історична довідка: В кінці ХVІ – на початку ХVІІ ст.. магнат Перені  будує нову резиденцію – палац, повідомив Турінформ. Будує її не на безлюдному місці, а в місті, щоправда на околиці, недалеко від замку, щоб у випадку небезпеки він міг би сховатися за його надійними стінами. До того ж, з нової резиденції магнату Перені було б зручніше управляти своїми великими володіннями, тут влаштовувалися звані вечори й пишні прийоми, до чого не були пристосовані аскетичні приміщення замку Канків.В архітектурному ансамблі міста колишньому палацу барона Перені належить особливе місце, оскільки палац є одним з найстаріших пам’ятників архітектури подібного типу Підкарпатської Руси.

Спочатку палац був одноповерховим з кутовими баштами, й вигляд в нього був замкової споруди. Значна перебудова палацу була проведена в ХVІІ ст., в епоху бароко. Палац значно збільшився в результаті надбудови другого поверху. В цілому ж зі всього арсеналу помпезного, пишного бароко тут ми знайдемо лише окремі деталі, в основному в зовнішніх прикрасах споруди. Кутові башти палацу набувають красивого барочного завершення. На центральному фасаді з’являється ризаліт (виступ) з випуклим фронтоном (завершенням фасаду будівлі) й ліпним гербом баронів Перені на ньому, декоративні решітки на вікнах, фігурні водостоки.

Герб родини барона Перені

 

Центральна зала палацу в ХVІІІ ст. прикрасила фреска з зображенням Агасфера й Есфірі. Навколо палацу був розбитий великий парк з екзотичними деревами,створений з елементами французького парковудування, клумбами геометричної форми та спорудою амфітеатру. Сучасникам слід би нагадати про відтворення зниклої білої берези, модрини, ялівця, платанів та гінкго.

Палац розташований в глибині помістя й відділяє парадний двір з в’їзними воротами в парк, який зберігся. В плані палац представляє собою прямокутник з чотирма виступами – квадратними баштами й центральним виступом фасаду. На першому поверсі знаходились господарські приміщення й вхід в великі підвали, на другому – жилі приміщення, розташовані анфіладою й центральний зал. Перекриття бічних приміщень першого поверху циліндричне й хрестоподібне, кімнат другого поверху – плоске й у вигляді склепіння.

Зовнішній вигляд палацу завершує барочний дах з заломами, покритими ґонтом. Вікна фасадів скромно декоровані наличники.

Під’їзд до палацу фланкують одноповерхові господарські флігелі з бароковим дахом з заломом, вкриті ґонтом. Зараз він чудово вмальовується в пейзаж парку

Як доїхати:

автобусом з напряму Київ – Львів – Мукачево – Хуст – Виноградів.

залізницею, з напряму Київ – Львів – Мукачево – Берегово – Виноградів.

автомобілем, з напряму Київ – Львів – Мукачево – Хуст – Виноградів.

Нагадаємо, Турінформ створив рейтинг 30 місць Ужанської долини, які варто побачити кожному.

Читайте на ГК:Прокуратура оскаржує визнання права власності на скандальний самобуд в пішохідній зоні Виноградова (СУДОВІ ДОКУМЕНТИ)
Читайте на ГК:У вечірньому Виноградові гримить весняний грім (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Перша весняна гроза на Виноградівщині (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...