1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

У Тячеві презентують збірник документів радянських спецслужб «Чекістське досьє окупованої України»

05.07.2017 Культура

Як повідомили у Тячівській районній бібліотеці, 20 липня у Тячівській галереї ім.Ш.Голлоші відбудеться презентація унікального тритомного збірника документів «Чекістське досьє окупованої України».

Видане воно науковцями Київської міської організації Товариство «Меморіал» ім. Василя Стуса та Громадського інституту історичної пам'яті під керівництвом Романа Круцика, повідомив Тячів.

Науковці «Меморіалу» упродовж трьох років опрацювали 56 томів документів із державного галузевого архіву СБУ. У трьох томах збірника представлено фотокопії більше 3000 документів. Це так звані «Паспорти областей України». Окрім існуючих на сьогодні областей, у збірнику містяться паспорти Дрогобицької, Ізмаїльської та Кам'янець-Подільської областей, що існували на момент створення паспортів – у 1944-1950 роках. 

Радянські каральні органи та партійні структури створили комплексне інформаційно-статистичне зведення. У цих документах системно описали й охарактеризували особливості регіонів: географію, клімат, національний і соціальний склад населення, історичне минуле, культурне та суспільно-політичне життя, оперативну обстановку на час підготовки документів. 

Перед кожним паспортом відповідної області подаються витримки із документів, що стосуються національно-визвольної боротьби, бо ця інформація була найбільш замовчуваною та фальсифікованою.

Для читачів Тячівщини видання буде цікавим з огляду на те, що у книзі є й фотокопії документів, які стосуються Тячева і Тячівського округу.

Ще до 2009 року матеріали перебували під грифом «секретно» та призначалися для користування каральними та партійними органами колишнього СРСР. 

Про час презентації буде повідомлено додатково.

Нагадаємо, у Празі презентували новий путівник по Закарпаттю.

Читайте на ГК:Тячів маштабно відсвяткував свій день народження / ВІДЕО
Читайте на ГК:У Тячеві пішохідний перехід веде в огорожу / ФОТОФАКТ
Читайте на ГК:Одну з найбільших в Закарпатті спортивних арен відкрили в Тячеві / ВІДЕО
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus