1. Головна
  2. >
  3. Культура

В Ужгороді покажуть виставу "Стіна" - про кохання і реальні людські історії на тлі українських подій

322
Культура Новини Ужгорода

В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція режисера та акторів Київського театру-студії «МІФ», які привозять до Ужгорода виставу «Стіна» (7-го квітня в Закарпатському театрі ляльок).

В Ужгороді покажуть виставу "Стіна" - про кохання і реальні людські історії на тлі українських подій

Детальніше про задум, реалізацію ідеї, історію, яку розкривають у грі актори Київського театру-студії «МІФ» розказала Олександра Кравченко, автор ідеї та режисер вистави:

«Ідея створення подібних вистави вистав, які чіпляють події в Україні, зокрема, Майдану дуже багато. Я дійшла висновку, що варто зробити виставу, в якій буде примирення, шляхом подолання конфлікту не із зброєю, а шляхом спілкування мирного населення з мирним. Я використала документальну інформацію з Донбасу, у виставі дві життєві лінії - головної героїні Олени та переселенця з Донбасу Михайла, який виїхав з Донбасу ще до військового конфлікту. Їх спілкування, різні погляди на ситуацію у чомусь їх об’єднують. У результаті вони об’єднуються на підставі того, що у них особисто відсутні причини для війни. Це, власне, основне рішення вистави: у простого жителя Києва, Донбасу нема причин для того, щоб воювати. Та війна яка виникла, з’явилася не з тих причин».

Вистава «Стіна» була задумана улітку 2013 року, до початку революційних подій. За словами режисера, сьогодні багато колективів роблять мистецтво заради естетики, але зараз український театр страждає на відсутність гострих тем. Тому театр взявся заповнювати прогалини.

«Стіна» – це історія кохання на тлі ряду важливих питань: від результатів Революції Гідності до теми війни на Донбасі. Де межа між коханням та ненавистю? Хто визначає сторону правди? Як побороти війну в собі? І хто має дати відповіді на ці питання? Ця вистава – пошук точок перетину між людьми, які видаються такими різними. Події вистави «Стіна» базуються на сукупності реальних людських історій та їх аналізі відсторонено, з точки зору спостерігача.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber