1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

У Берегові пройшли дві Хресні ходи / ФОТО

20.03.2017 12:54 0 Культура Автор: Голос Карпат

 

Перша – від дерев’яної церкви по вул.Фабричній через центр міста до греко-католицького храму по вул.Т.Шевченка.

У ній брали участь вірники саме цієї конфесії. Друга процесія вирушала із площі Сінної (колишня Пушкіна) до 12-метрового Хреста на горі Керек. Тут у колоні пліч-о-пліч крокували прихожани різних віросповідань – православні Київського та Московського патріархатів, римо- і греко-католики. Обидві ходи були приурочені третій неділі Великого посту перед Великоднем.

Першими зібрались біля дерев’яного храму уніати з міста та району. Після проповіді о.Михайла Шелемби на українській мові, Хрест підхопили греко-католицькі священнослужителі й понесли його під спів до першої зупинки з 12. Тут до присутніх уже звертались на угорській. А от на четвертій знову звучала українська. Хрест після святих отців почергово несли представники інтелігенції, прості робітники, молодь. На кожній зупинці хтось із 22 священиків читав уривки з Євангелії, звертався з проповіддю до прихожан то на угорській, то на українській мовах.

Все відбувалось так, як говорив на початку о.Михайло Шелемба.

“Не має значення, на якій мові читаєш “Отче наш”, головне – що ми разом,- говорив просвітер.- І коли нас переслідують, то не тому, що ми щось не так зробили, а у зв’язку з тим, що ми об’єдналися навколо віри в єдиного Бога. Греко католицька церква за роки свого існування зазнала чи не найбільше утисків. Однак, ми вистояли! Й надалі продовжуємо проповідувати безсмертні настанови Ісуса.”

Хресна хода уніатів завершилась загальним Божим благословенням біля храму по вул.Т.Шевченка.

Коли греко-католики вп’яте зупинились в центрі міста, із площі Сінної вгору рушила процесія православних та римо- і греко-католиків (останні поділились для участі в обидвох ходах. Прим. авт.). Очолив колону єпископ Закарпатський і Ужгородський православної церкви Київського патріархату Владика Варсонофій.

“12-метровий Хрест на горі Керек був остаточно встановлений у 2002 році,- розповідає Голосу Карпат ініціатор його спорудження Іван Гузинець.- До справи підключились тодішні настоятелі уніатського та православного храмів отці Володимир та Омелян, активісти одного із громадських осередків. Разом вибирали місце для зведення монумента, спільно організовували будівельні роботи.”

Потім по дорозі на гору Керек встановили ще 14 менших Хрестів, які були встановлені повз дороги за кошти благодійників, зокрема того ж Гузинця з молодшим сином, Михайла Танчинця з сім’єю, Олега Левицького з швагером Федором Товтом, інших меценатів. Тепер біля кожного з Хрестів зупинялись учасники ходи й теж читали Євангеліє, молились, співали церковних пісень.

З постамента 12-метрового монумента до присутніх звертались Владика Варсонофій, настоятель римо-католицького костелу о.Янош Молнар, намісник Ужгородського православного монастиря архімандрит Марк, настоятель місцевої православної церкви о.Василь. Вони почергово освятили розп’яття Ісуса, яке установили на Хресті напередодні і якого тут явно бракувало. Виготовили його гармонійних до монумента розмірів у Львові за кошти одного з меценатів.

“Сьогодні знаменний день – День Хрестопоклонної неділі Великого посту і встановлення на Хресті єднання розп’яття Ісуса – символа перемоги сил добра над злом,- акцентував єпископ Варсонофій.- Нині сюди прийшли поклонитися Господу представники різних конфесій, віросповідань, національностей. Радіймо й молімося за нашу єдність, братську любов до ближнього, благополуччя неньки-України.”

А новостворена громадська організація “Хрест єднання”, очолювана тим же Іваном Гузинцем, вже планує збудувати тут канонічну церкву, де б могли вести богослужіння теж представники різних конфесій.

Посланці історичних релігійних громад разом зі своїми пастирями проспівали власні духовні пісні, а священики почергово освятили вірників. На завершення над горою стоголосо полинуло на двох мовах – українській та угорській, традиційне “Многая і благая літ…”.

Читайте на ГК:Дорогу на Берегово заблокувало повалене грозою дерево (ФОТО)
Читайте на ГК:На Берегівщині відбулись півфінальні матчі районного турніру
Читайте на ГК:На Закарпатті літаки розпилюватимуть хімікати на полях в двох районах
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus