1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Світ побачили «Сім п’єс про любов до Батьківщини» Олександра Гавроша / ФОТО

30.11.2016 0 Культура Автор: Голос Карпат

 

Видання підготоване до 25-річчя Незалежності України та 70-річчя заснування Закарпатського обласного українського музично-драматичного театру ім. братів Шерегіїв.

До збірника увійшли тільки сім п’єс на закарпатську тематику: «Князь Корятович», «Славний отаман, Пинтя-капітан», «Ромео і Жасмин», «Коля», «В Парижі гарне літо…», «Meine liebe Віра». «Ромео і Жасмин неодмінно повернуться із вирію на рідну землю, Віра ніколи не залишиться на чужині, князь Корятович завжди буде боронити рідний край, а Ерделі ще прославить Закарпаття, бо цих та інших героїв п’єс закарпатського драматурга Олександра Гавроша об’єднує одне – любов до Батьківщини», - йдеться в анотації до книги.

Крім власне текстів, книга вміщує театральну візитівку Олександра Гавроша, яка відображає публікації п’єс у періодичних виданнях, постановки вистав на сценах Києва, Одеси, Дніпра, Ужгорода, Вижниці, відзнаки вистав та премії.

Відкриває збірник переднє слово Василя Марюхнича, директора Закарпатського муздрамтеатру, на сцені якого поставлені вистави  «В Парижі гарне літо…» (режисер А. Філіппов) та «Meine liebe Віра» (режисер – С. Архипчук).

На обкладинці, оформленій в кольорах українського прапора, розміщені думки митців, які ставили твори автора на сцені, - художнього керівника і режисера народного студентського театру «Вавилон» Ірини Савченко (Київ), головного режисера Дніпропетровського українського музично-драматичного театру імені Т. Шевченка, заслуженого діяча мистецтв України Анатолія Канцедайла, режисера, заслуженого діяча мистецтв України Сергія Архипчука (Київ), головного режисера Закарпатського муздрамтеатру, народного артиста України Анатолія Філіппова.

Олександр Гаврош – автор близько півтора десятка п’єс для дорослих та дітей, які з успіхом йдуть на українських сценах.  П’єси ужгородця відзначені конкурсами «Коронація слова» (2007, 2008, 2011), «Корнійчуковською премією» (2014) та Закарпатською обласною премією імені Федора Потушняка (2015).

Читайте на ГК:У пари з Ужгорода виявили наркотики та зброю
Читайте на ГК:Закарпатський "Минай" розгромив футбольну команду з Тернопільщини
Читайте на ГК:В Ужгороді відзначатимуть кращих в туристичній галузі краю
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus