1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

В Ужгороді відкрили виставку відомого митця Івана Ілька / ФОТО

16.11.2016 0 Культура Автор: Голос Карпат

 

В мистецькому центрі "Галерея ІЛЬКО" відбулось відкриття виставки Івана Ілька під назвою “ПРОЦЕС. 60-ті.”

Більшість робіт виконані з натури наприкінці 50-их та в 60-тих роках. Всі вони дивовижно передають дух часу, занурюючи глядача в безпосередній процес творчості. А серія робіт, виконаних цього року, надає ще більшого резонансу атмосфері цієї виставки. Більшість творів експонуються вперше.

У полотнах Івана Ілька, за словами мистецтвознавця Оксани Гаврош, мотиви повсякденного сільського життя підіймаються автором на рівень філософської осмисленості. Персонажі мають свій власний світ, відокремлений від реального, замкнений у колі традиційного сільського побуту. У багатьох роботах присутній мотив самотності, який співзвучний із місцем художника в суспільстві 1960-х, а також перегукується із пошуками, думками та життєвою позицією Івана Ілька.

Іван Ілько — живописець, представник монументального та станкового живопису, спадкоємець і продовжувач традицій Закарпатської школи живопису. Чотирнадцятилітнім вступив до Ужгородського училища прикладного мистецтва. Вчителями митця були: Бокшай Й. Й., Ерделі А. М. , Кашшай А. М., Манайло Ф. Ф.. Член Національної Спілки художників України з 1968 року. Заслужений художник України з 1994 року. 

Читайте на ГК:У пари з Ужгорода виявили наркотики та зброю
Читайте на ГК:Закарпатський "Минай" розгромив футбольну команду з Тернопільщини
Читайте на ГК:В Ужгороді відзначатимуть кращих в туристичній галузі краю

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus