1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

В Ужгороді відкрили виставку до 70-річчя від створення Закарпатської спілки художників

18.08.2016 0 Культура Автор: Голос Карпат

 

  В залах обласного художнього музею ім. Й.Бокшая відкрили ретроспективну виставку, присвячену 70-річчю від створення Закарпатської спілки художників та 25-річчю Незалежності України.

Експозиція налічує близько сімдесяти полотен корифеїв Закарпатської школи живопису. На виставці з музейних фондів представлені твори авторів, які у далекі 30-ті роки стояли біля витоків Закарпатської школи живопису і принесли їй європейську славу: Йосипа Бокшая та Адальберта Ерделі, Еміліана Грабовського, Андрія Коцки, Ернеста Контратовича, Золтана Шолтеса, Адальберта Борецького.

За словами директора музею Франциска Ерфана, це були художники, які вважали справою честі служити своєму народові.

«Ми експонуємо і твори їхніх учнів та послідовників, талант яких у повоєнний час засяяв на мистецькому обрії України та прославив наше крайове малярство далеко за межами держави. Всі вони доклали зусиль до збереження рідних культурних традицій і, водночас, привнесення новаційних тенденцій у вітчизняну образотворчість, до розквіту професійного мистецтва на Закарпатті та формування тут потужного мистецького середовища. Всі вони входили до Національної спілки художників України, в різний час очолювали її", – зазначив Ерфан.

Триватиме виставка до 17 вересня. Опісля, як повідомив голова обласного осередку НСХУ Борис Кузьма, відбудеться масштабна презентація творчості сучасних закарпатських образотворців у Києві.

Читайте на ГК:В Ужгороді відзначатимуть кращих в туристичній галузі краю
Читайте на ГК:В Ужгороді обікрали магазин на проспекті Свободи
Читайте на ГК:В Ужгороді відродили річкове таксі
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus