1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

В Ужгороді угорець показав історію України у світлинах / ФОТО

06.08.2016 18:24 0 Культура Автор: Голос Карпат
 

В Мистецькому центрі «Галерея Ілько» відкрили виставку прес-фотографій під назвою «Будні» знаного угорського фотографа Андраша Банкуті.

Експозиція налічує близько півсотні робіт, виконаних у різний період роботи митця. Андраш Банкуті  намагався показати становлення України як держави, людей, побут та звичаї. Географія знімків також широка: від Чопа до Донецька. Найчастіше фотограф знімав людей у дії. Це, за його словами, було найважчим.

«Не так важко знімати, як вмовити людей сфотографуватись і при цьому бути природніми. Я завжди питав дозволу зробити знімок, але після цього люди починали грати на камеру. А найкращі ж кадри – спонтанні, зроблені тоді, коли ніхто цього не чекає», - зазначив фотограф.

Також він підкреслив, що для виставки намагався відібрати такі кадри, які б показували життя в Україні у всіх його проявах. На світлинах можна побачити продавців на ринках, шахтарів, водіїв важливих вантажів, священників, машинобудівників.

Неабияку увагу автор приділив і обрядам, звичаям, проведенню вільного часу. Багато знімків є і на релігійну тематику. Триватиме виставка протягом трьох тижнів.  

Довідково:

Андраш Банкуті народився 1958 р. у м. Будапешт. У 1995-2012 рр. обімав посаду завідувача відділу фотокоресподенції найбільш вагомого угорського політично-економічного часопису HVG, сьогодні є фоторедактором видання Figyelő та головним редактором журналу Digitális Fotó Magazin.

Є одним із засновників Будинку угорських фотографів (Будинок Маї Мано), ініціатором виставок фото-преси, членом кураторіїв та керівного складу професійних фотографічних спілок. Десять років поспіль є головним редактором книжкової серії «Фотографії року». Викладає в кількох університетах та на різних професійних курсах. Виступав кураторм багатьох вітчизняних та закордонних виставок.

Роботи фотографа зберігаються в Угорському музеї фотографії, в Історичному фотоархіві Угорського національного музею.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська