1. Новини Закарпаття
  2. >

"Орфей та Еврідіка" закрили ювілейний сезон головного театру Закарпаття

14:00, 11 Липня Культура

На завершення 70-го театрального сезону,колектив Закарпатського облмуздрамтеатру подарував своїм шанувальникам прем'єру – виставу "Орфей та Еврідіка" .

Неймовірну історію про кохання, що сильніше не лише за руйнівний для будь-яких стосунків егоїзм, а й за саму смерть – зіграли чуттєво, драматично, захопливо, на тонкій межі між дійсністю та ілюзією, філософічністю та сюрреалістичністю.

Над постановкою працювала плеяда талановитих акторів театру (головні ролі в прем'єрному показі виконали Михайло Фіщенко, Єлизавета Неглядюк, Роман Жогін, Світлана Мавріц) на чолі зі знаним режисером Олександром Саркісьянцом. Останній на прес-конференції, що передувала виставі, про деталі волів не розповідати, мовляв, усе, що мав на гадці – глядачі побачать на сцені.

Загалом, це шоста прем'єра сезону, що, за словами керівництва театру, в сучасних реаліях є досить непоганим показником.

Мовлячи про вибір репертуару, художній керівник театру Василь Шершун зізнався, що в колективі постійно дискутують: готувати лаконічні постановки за участі невеликого складу акторів, із мобільними декораціями, щоби театр мав більше можливостей гастролювати і заробляти, а чи ж навпаки – залучати всю трупу й оркестр, усі потужності театру, готуючи більш масштабні, гучні та видовищні вистави,інформує правління культури Закарпатської ОДА.

Театр активно веде перемовини із колегами з інших областей щодо обмінних гастролей та участі у мистецьких заходах. Восени, приміром, "шерегіївці" виступлять на єврейському фестивалі в Києві, далі планують відвідати Тернопіль, Одесу, Івано-Франківськ. Для театру такі подорожі вкрай важливі, та, знову ж таки, виникають труднощі з фінансуванням – проживання в готелі обходиться недешево, а добові – замалі, як і, в цілому, заробітна плата, через яку до закарпатського театру не поспішають працевлаштовуватись молоді спеціалісти. Наразі є вакансії і для творчих, і для технічних працівників.

Хитке фінансове становище не дозволяє театру, крім іншого, поповнювати репертуар сучасними творами: агентства, які захищають авторські права драматургів, уже підняли платню з символічної – до 2-3 тисяч євро за п’єсу, не враховуючи ще майже 20-відсоткове утримання із прокату – на жаль, для театру це справді захмарні гроші.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus