1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Ужгородські музиканти виступили на концерті у костелі Ніредьгази

28.06.2016 Культура

Вже вдруге учні органного класу при Ужгородській музичній школі ім. П. І. Чайковського – єдиного в Україні – дали благодійний концерт.

Вперше діти виступали 5 червня в м. Берегові у найстарішому римо-католицькому соборі. Зібрані кошти були передані дитячому будинку. А вже 26 червня виступили в Угорщині у місті Ніредьгаза, у римо-католицькому костелі Богоматері Угорщини. Кошти були зібрані на реставрацію будинку скаутів в м.Виноградові, який нещодавно пошкодило градом, інформував Заголовок.

У церкві знагодиться орган, який побудував Йожеф Ангстер більше ніж 100 років тому. У концерті в Угорщині брали участь учениця 2 класу Декет Аліна та учениця 7 класу Святослава Ковтик. Обидві дівчинки навчаються в школі по двох спеціальностях фортепіано та орган. Декет А. (викл.ф-но Російська О. О.), Ковтик С.( викл.ф-но Шалигіна Т. А.) По класу органу діти навчаються у викладача, яка одночасно є і солісткою Закарпатської областої філармонії Катерини Ісак-Гажо.

У концерті також брав участь соліст Заслуженного академічного Закарпатського народного хору кларнетист- тараготист та єдиний органний майстер на Закарпатті Шандор Шрайнер. В його виконанні прозвучали твори Й.С.Баха  та Д.Каччіні. Концерт завершила солістка Закарпатської областої філармонії Катерина Ісак-Гажо твором відомого німецького композитора М. Регера. Ведучою концерта була завуч Ужгородської дитячої музичної школи ім. П. І. Чайковського Катерина Пархоменко.

Діти мали можливість виступати в м.Ніредьгаза завдяки  щирому шанувальнику органної музики, голові церковної ради м.Берегова, а також нащадку відомого угорського композитора ХХ ст.  Лайоша Бардоша,  Іштвана Бардоша, який виступив в ролі організатора цього благодійного концерту.

Читайте на ГК:Науковці УжНУ працювали конференції україністів в Угорщині
Читайте на ГК:Потяги до Закарпаття змінили маршрут через вибухи під Вінницею
Читайте на ГК:Нетверезий 65-річний ужгородець стріляв із рушниці
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus