1. Головна
  2. >
  3. Культура

В Ужгороді презентували книгу донецького письменника Олексія Чупи / ФОТО

205
Культура Новини Ужгорода

В Мистецькому центрі «Галерея Ілько» відбулась презентація книги Олексія Чупи "Вишня і Я".

За словами автора, це книга для людей, які відчувають, що починають старіти, вона про пошуки в собі дитини.

«Жити в світі дорослих, дивлячись на нього дитячими очима, дуже важко. Я захотів написати книгу, у якій була б дитина, яка вміє бути дорослою і дорослий, який вміє бути дитиною», — розповів письменник.

Мова в книзі дуже проста. Там майже немає складних речень. Автор зізнався, що йому було цікаво спробувати написати текст без запозичених слів. Олексій намагався замінити запозичені слова на українські відповідники.  

«Це був для мене текстовий експеримент. Сюжет абсолютно мінімалістичний. Увечері хлопець знаходить у магазині дівчинку. Вона каже, що її покинула мама і просить взяти її до себе. Вишню Ярчик знаходить у відділі з фруктами — натикається на маленьку Єву, яка каже, щоб він забрав її додому», - сказав Чупа.

Що стосується локацій, то їх у книзі також мало. Дія переважно відбувається у замкненому просторі. У першій частині книги — квартира, у якій вони живуть разом. У другій частині Вишня починає виходити у двір спілкуватися з людьми.

Є в тексті і автобіографічні елементи. «Я, як і мої герої, у дитинстві займався нелегальним збором урожаю. А що, малинки ж хочеться. Не можу сказати, що я ходив на чужі городи. Ні, просто ми з відрами і баняками лазили занедбаними дачами і збирали фрукти-ягоди. Якщо не з’їдали самі, то решту продавали», - розповів автор.

Олексій Чупа – поет і прозаїк. Народився 1986 року в Макіївці. Засновник «донецького слему». Вивчав філологію в Донецькому університеті, а також опановував фах хіміка-технолога в Макіївському металургійному технікумі. Працював машиністом на Макіївському металургійному заводі. Через війну на Донбасі виїхав звідти у 2014 році. Автор поетичних збірок «Українсько-російський словник» (2011), «69» (2011), «Кома» (2015), а також прозових книг «10 слів про Вітчизну» (2014), «Бомжі Донбасу» (2014), «Казки мого бомбосховища» (2014), «Акваріум» (2015). Стипендіат програми міністра культури Республіки Польща «Gaude Polonia» (2015). Тексти перекладені кількома мовами. Книги Олексія Чупи «Бомжі Донбасу» та «10 слів про Вітчизну» ввійшли до довгого списку премії «Книга року BBC» 2014 року. У 2015 році до довгого списку «Книги року ВВС» потрапила антиутопія "Акваріум".

Читайте також: