1. Головна
  2. >
  3. Культура

Художники врятували замок Сент-Міклош, - Йосип Бартош / ВІДЕО

543
Культура Новини Мукачева

Замок «Сент-Міклош», що в смт. Чинадієві Мукачівського району, - сьогодні культурно-мистецький осередок, творча платформа для реалізації найрізноманітніших творчих заходів.

Художники врятували замок Сент-Міклош, - Йосип Бартош / ВІДЕО

У замку започатковано проведення відомого лицарського фесту «Срібний татош», який у цьому році відбудеться вже вп’яте, «Сент-Міклош» приймає дивовижні концерти класичної та сучасної музики, виставки, літературні вечори,повідомляє Мukachevo.today.

Цими вихідними замок представив унікальну виставку квітів та започаткував проведення нового щорічного фестивалю «Кохання у Сент-Міклош». Але такого культурного розквіту вдалося досягти не відразу. Нелегкий початок тернистого шляху згадував господар та ідейний сподвижник замку Йосип Бартош.

Художники – були тими, хто врятував замок «Сент-Міклош», - каже Йосип Бартош під час відкриття унікальної виставки картин, яка відбулася одночасно з фестивалем квітів.

Йосип Бартош згадує, що було багато людей, які приходили, щось заміряли, записували та рахували, а потім просто йшли.

На це було сумно дивитися, а художники просто сказали:

«Цьому культурно-мистецькому проекту – бути!», - констатує Йосип Бартош, та продовжує - з виставок, які проводяться в замку, митці залишають свої картини, кошти з продажу яких йдуть на відновлення історичного об’єкту . Цей процес триває і досі.

Йосип Бартош ще раз висловив вдячність всім митцям, які долучаються до відновлення та збереження замку. Цього разу зали «Сент-Міклошу» стали експозиційним тлом для справді унікальної виставки, приуроченої до фестивалю квітів.

Квіти, рослини, пейзажі художники перенесли у своїй, індивідуальній манері на полотна, щоб у різних стилях художнього мистецтва передати атмосферу кохання, яка панує у замку з часів його вічної володарки – Ілони Зріні.

Сувора на перший погляд середньовічна фортеця «Сент-Міклош» стала потужнім культурним осередком, здатним поєднати різні види творчості у єдине ціле, назва якого - мистецтво.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber