1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

В Ужгороді відбулася непересічна музична подія

16.04.2016 21:46 Культура

Остання редакція «Меси» відомого композитора Іштвана Мартона звучала у фойє Закарпатської обласної державної адміністрації та обласної ради.

Остання редакція «Меси» відомого композитора Іштвана Мартона звучала у фойє Закарпатської обласної державної адміністрації та обласної ради.

Камерний хор “Cantus”, співаки-учасники майстер-класів зі Швейцарії та академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії виконали повну версію твору. “Cantus” ішов до цієї події понад 20 років.

Про історію, що передувала нинішній події, розповідають на сторінці хору у Фейсбуку: «У 2016-му минає 70 років від написання «Меси» Іштвана Мартона. Твір створив у 1940-х роках молодий обдарований музикант, який тоді ще навіть не мав закінченої професійної музичної освіти. Вперше його виконали у 1947 році в мукачівській римо-католицькій церкві. 

У 2015 році Еміл Сокач запропонував львівському композитору Богдані Фроляк створити оркестровку для симфонічного оркестру і таким чином привести партитуру до «спільного знаменника». Саме ця версія і звучатиме 16-го квітня в Ужгороді. Концерт відбудеться в фойє будівлі ОДА та обласної ради.

Для всіх виконавців буде честю віддати шану великому композитору краю. Іштван Мартон зробив глобальний внесок у розвиток музичної культури, став вчителем для талановитих музикантів і композиторів, таких як Є. Станкович, А.Затін, М.Попенко, В.Теличко. Він залишив у спадок багато творів, деякі з них ще чекають на виконання, інформувала Ужгородська міськрада.

Читайте на ГК:На Закарпатті закриють тубдиспансери, а хворі з закритою формою туберкульозу лікуватимуться у сімейних лікарів (ВІДЕО)
Читайте на ГК:В Ужгороді відбудеться громадське вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні
Читайте на ГК:Не здався: закарпатець, який втратив ноги, працює таксистом та вишиває картини бісером (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська