1. Культура

На Закарпатті доктор архітектури видав збірку новел /ФОТО

23.01.2016 19:02

Презентація дебютної книжки 81-річного автора відбулася сьогодні у Виноградові.

Колишній головний архітектор Ужгорода, доцент Львівського політехнічного інституту Олександр Купар за радянських часів змушений був емігрувати за кордон. Понад двадцять років займався архітектурою в Будапешті, об’їздив майже всі європейські столиці, США, Канаду. А на схилі літ повернувся на землю своїх батьків.

Оселившись під горою у Малій Копані, Олександр Купар ще й зараз викладає «Всесвітню історію архітектури» в Закарпатському художньому інституті. Багато сил і енергії віддає збереженню дерев’яних церков краю - унікальних архітектурних пам’яток європейського значення. А ще складну, але напрочуд цікаву історію свого життя описує в оригінальних новелах. Оригінальних тому, бо написані русинською мовою.

-Це мова людей, серед яких я живу в селі і з якими спілкуюся щодня,- розповів на презентації своєї книжки автор.- Вона заслуговує того, щоби нею ми не лише говорили, але й читали її в книжках. Тільки так можна вберегти від небуття нашу прекрасну материнську мову.

Саме ця обставина й спонукала архітектора у немолодому вже віці видати дебютну збірку.

Високу оцінку творам Олександра Купара у передмові до видання дав відомий русиніст, заслужений учитель України Михайло Алмашій. Архітектора – письменника за його збірку новел він поклав до одного ряду з кращими новелістами Закарпаття усіх часів.

Про це говорили й учасники презентації письменник Михайло Чухран, голова обласного культурно-освітнього Товариства ім. О. Духновича Юрій Продан, журналіст Василь Кіш, краєзнавець Марія Селехман, директор центральної районної бібліотеки Катерина Вашкеба.

Читальна зала головної виноградівської книгарні під час презентації була переповнена вщерть. Та жоден її учасник не залишився без книжки, які щедрий автор охоче дарував усім бажаючим.

Читайте на ГК:“Косили” під волонтерів: на Виноградівщині затримали хитрий “квінтет” (ВІДЕО)
Читайте на ГК:На березі Тиси у підніжжя Чорної гори: дорадянська історія Севлюша — Виноградова (ФОТО)
Читайте на ГК:На Виноградівщині стався порив на водопроводі: які вулиці залишаться без води (ПЕРЕЛІК)