В Закарпатському музеї народної архітектури та побуту в Ужгороді презентували видання у листівках "Традиційний народний одяг та вишивка Закарпаття".
Родзинкою листівки є те, що з одного боку вона має фотозображення, а на звороті - схему автентичної закарпатської вишивки.
Тираж листівок – 600 штук, проте організатори зазначили, що за потреби вони видадуть повторну партію. Представниця видавництва, в якому друкувались листівки, зазначила, що таке видання є дуже актуальним та необхідним. Адже створене воно, щоб популяризувати Закарпаття та нашу історію.
Над фотографіями для проекту працював Ярослав Макар.
«Я давно хотів попрацювати в цьому напрямку. Мені як історику було дуже цікаво розробляти цю тематику», - каже фотограф.
Участь у зйомках взяли студенти 3-го та 4-го курсів історичного факультету УжНУ.
« На самому початку кожен з нас намагався обрати костюм зі свого регіону, але не всім пощастило так, як мені. Я гуцулка і пишаюсь цим! На світлинах я одягнена у традиційний костюм ясінських гуцулів, котрий носили наші предки. Емоції під час зйомок просто переповнювали, так само як і зараз під час презентації», - сказала Марія Ясінська.
«Мені надзвичайно сподобалась брати участь у цьому проекті, хотілося б, щоб таких заходів було побільше», - розповів Олександр Кобаль.
Листівки - один із видів сувенірної продукції, що створювалася на кошти від конкурсу міні-грантів в рамках семінарської програми, у якій музей став одним із переможців.