1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

В Ужгороді на почуттях консулів зіграв Чехословацький камерний дует (ВІДЕО)

03.10.2014 22:02 Культура

Сьогодні в Ужгороді виступив Чехословацький камерний дует у складі Павела Бурдих та Зузани Берешової.

Сьогодні в Ужгороді виступив Чехословацький камерний дует у складі Павела Бурдих та Зузани Берешової.

Сьогодні в Ужгороді виступив Чехословацький камерний дует у складі Павела Бурдих та Зузани Берешової (ФОТО). Концерт пройшов за сприяння Генерального консульства Чеської республіки у Львові, Генерального консульства Словацької республіки в Ужгороді та Закарпатської обласної філармонії.

- Ми дуже раді, що можемо провести цей концерт саме у вашому місті, адже нас із Ужгородом пов’язує не лише історія, а і єдність духу. Колись ми були однією державою, - сказав Генеральний консул Чеської республіки у Львові. - І дуже символічно, що на українській землі виступить дует, у складі якого є чех та словачка.

Він крім того висловив вдячність Генеральному консулу Словацької республіки в Ужгороді Янці Буріановій за підтримку та допомогу.

- Для мене честь бути сьогодні тут. Наш край вже сім років є партнерським краєм Закарпаття. Нас пов’язує історія, а сьогодні об’єднає ще і музика,  - поділився гетьман краю Височина Їржі Бєгоунек.

Дует музикантів виконав такі класичні твори: Antonín Dvořák - Romance, op. 11, Antonín Dvořák - Sonáta F dur, op. 57, Allegro, ma non troppo - Poco sostenuto - Allegro molto,  Leoš Janáček – Dumka, Bedřich Smetana - Z domoviny č. 2, Bohuslav Martinů - Česká rapsódie H 118, Josef Suk - Pohádka, op. 16, Antonín Dvořák - Mazurek, op. 49.

Чехословацький камерний дует був створений у 2004 році чеським скрипалем-віртуозом Павлом Бурдих і словацькою піаністкою-віртуозом Зузаною Берешовою. Дует є постійним гостем музичних фестивалів різних країн (Чехії, Словаччини, Німеччини, Австрії). Часто дає концерти у світових столицях – у Римі, Парижі, Відні, Лісабоні, Сеулі, Бухаресті, Софії, Афінах, Белграді, Будапешті, Празі, Братиславі. Колектив також щорічно готує проекти з нагоди ювілеїв видатних композиторів.