Осінь – нелегка пора для служби «101». І це не дивно. Адже щорічно з приходом осінньо-зимового періоду значно збільшується кількість пожеж. При цьому переважна...
Основними причинами пожеж у цей період стають порушення вимог пожежної безпеки під час монтажу й експлуатації пічного опалення, електронагрівальних та газових приладів.
У літні місяці було вдосталь часу в населення для належної підготовки до опалювального осінньо-зимового сезону. Проте деякі громадяни проігнорували це питання. Наслідки такої необачності не забарилися.
Так, упродовж останньої доби, на території області виникло сім пожеж, де три стали наслідком несправного пічного опалення і одна через коротке замикання електромережі. До слова, усі чотири випадки 3 жовтня сталися на території Іршавського району. У селі Білки та місті Іршава до появи вогню в житлових будинках призвело неправильне влаштування димарів. А в населеному пункті Ільниця господарі ледве не позбулися оселі через коротке замкнення електромережі. Також через димар о 16:07 виникла пожежа в літній кухні і в селі Кушниця. Наслідком пожеж стали знищені та пошкоджені стихією покриття та перекриття будинків, а також різний домашній крам. Усього прямі матеріальні збитки орієнтовно становлять близько 26 тисяч гривень.
Однак, якби не професійні дії вогнеборці, то втрати для господарів були б набагато відчутнішими, адже в Іршаві, Кушниці та Ільниці для житлових будинків існувала реальна загроза знищення їх вогнем. Усього чергові варти 5-ї Державної пожежно-рятувальної частини (м. Іршава) та 12-го Державного пожежно-рятувального пункту (с. Довге), які упродовж з шостої ранку до восьмої вечора виїздили на приборкання стихії, врятували майна на 135 тисяч гривень.
З огляду на такий стан справ та із настанням холодної пори року, Управління ДСНС України у Закарпатській області в черговий раз закликає громадян звернути свою увагу на стан опалювальних та електричних систем.
Опалювальні пристрої, котельні та печі повинні відповідати нормам пожежної безпеки і перед початком осінньо-зимового сезону мають бути старанно перевірені та відремонтовані. Несправні опалювальні прилади не повинні допускатися до експлуатації. Очищення димоходів та печей від сажі слід проводити перед початком, а також упродовж усього опалювального сезону, а саме: опалювальних печей періодичної дії на рідкому і твердому паливі – не рідше одного разу на три місяці; печей та осередків вогню безперервної дії – не рідше одного разу на два місяці; кухонних плит і кип`ятильників – щотижня.
Під час експлуатації пічного опалення неприпустимо залишати печі без догляду або доручати його малолітнім дітям; користуватися печами й осередками вогню, які мають тріщини; розміщати паливо та інші горючі речовини і матеріали безпосередньо перед топковим отвором; зберігати незагашені вуглини та попіл у металевому посуді, встановленому на дерев`яній підлозі або горючій підставці; сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали; застосовувати для розпалювання легкозаймисті та горючі рідини; прокладати димоходи по горючих основах, та інше, що порушує правила пожежної безпеки.
Щоб попередити виникнення пожежі через електричні причини необхідно: довіряти монтаж і ремонт електромережі й електрообладнання тільки фахівцям. Для захисту електромережі від перепадів напруги застосовувати автоматичні запобіжники й калібровані плавкі вставки лише заводського виготовлення. Вмикати електроприлади тільки при допомозі штепсельних з’єднань. Користуватися прасками, електроплитами, чайниками й іншими приладами зі спеціальними вогнетривкими підставками. Перед тим, як вийти з приміщення, треба повимикати все електрообладнання з розеток. Не можна користуватися несправними та нестандартними електронагрівальними приладами. Відстань від приладів електроопалення до горючих матеріалів і конструкцій має становити не менше 0,25 м. Намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі значної потужності.
Якщо всі громадяни будуть дотримуватись цих норм і правил, кількість пожеж та надзвичайних ситуацій значно зменшиться, а відтак зменшиться кількість жертв і втрат, яким можна запобігти. Хотілося б вірити: більшість громадян так і робитимуть – з повагою ставитимуться як до власного життя і майна, так і до своїх сусідів.
У ДСНС України у Закарпатській області
Читайте також:
- Вісім годин підряд зі свічками: в яких районах закарпатцям відключать електроенергію?
- ЇЇ виловлюють з найбруднішої водойми у світі: небезпечну рибу з полиць супермаркетів та ринків радять не купувати
- Шокуючий ранок на Закарпатті: крилаті ракети ворога дісталися до найбезпечнішого регіону України
- Масштабна тривога: у Закарпатській області впав безпілотник. Відомі деталі
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
На Заході чергові псевдомолодята з різницею у 22 р...
Не той Ромео, не та Джульєтта...
28.09.2024 12:37 694 0 Кримінал
Закарпатець намагався перетнути кордон на викраден...
На Львівщині прикордонники виявили автом...
28.09.2024 12:54 292 0 Кримінал
Пошкодив могили українських захисників: поліція за...
Місцеві жителі помітили, що невідомий чо...
28.09.2024 13:05 685 0 Кримінал
Зарізав без причини: деталі нападу на закарпатців ...
Нападник уже мав судимість за вбивство.
28.09.2024 21:30 987 0 Кримінал
Моторошна ДТП на трасі «Київ-Чоп»: серед постражда...
В автотрощі постраждало троє людей.
28.09.2024 22:15 504 0 Кримінал
Автошахрайство в Україні: як водії стали жертвами ...
Проблема полягає в тому, що автомобілі, ...
29.09.2024 02:06 385 0 Кримінал