У деяких містах та областях України на місцевому рівні вже введено відповідальність водіям за це порушення.

В Україні патрульні поліцейські можуть посилити контроль за водіями на дорогах. Про це розповів керівник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко, пише Today.ua.
За його словами, КМВА вже звернулася до Патрульної поліції з проханням посилити контроль за водіями, які використовують автомобілі з надто гучним двигуном (через несанкціоноване втручання у систему вихлопних газів).
Тимур Ткаченко підкреслив, що КМВА зараз розробляє комплексні механізми протидії дрифту в населених пунктах та водіям автомобілів з "прямоточним глушником", "подвійною спортивною системою" та іншими технічними девайсами, не передбаченими конструкцією транспортних засобів, оскільки вони порушують тишу та спокій громадян. Це питання хочуть врегулювати на законодавчому рівні та за допомогою посилення контролю за водіями з боку поліції. На жаль, Ткаченко не став вдаватися до подробиць того, як саме поліція має посилити контроль на дорогах за водіями.
Керівник Київської міської військової адміністрації так відреагував на дрифт автомобілів у центрі Києва в День жалоби 18 червня 2025 року за загиблими внаслідок російського ракетного удару.
Покарання за дуже гучні автомобілі
У деяких містах та областях України на місцевому рівні введено відповідальність водіям, які під час війни їздять на автомобілях, що перевищують допустимий рівень шуму (через втручання в систему вихлопних газів), а також за дрифт.
Але в нашій країні можуть на законодавчому рівні ввести адміністративну відповідальність за прямоточні глушники та дрифт під час війни. У 2023 році у Верховній Раді вже зареєстрували відповідний законопроєкт № 9564. Він досі перебуває на розгляді у профільному парламентському Комітеті з питань правоохоронної діяльності.
Автори цього законопроєкту говорять про те, що в Україні серед водіїв автомобілів стала поширеною практика втручання у систему вихлопних газів, але це не передбачено конструкцією. Такі автомобілі видають звуки, схожі на звуки ворожих безпілотних летальних апаратів, що відволікає ППО.
Тому пропонується штрафувати на 17 000 гривень водіїв, які під час воєнного стану керують у населених пунктах автомобілями із надто гучним звуком двигуна. У разі повторного такого правопорушення протягом одного року штраф має становити 34 000 гривень, водія також можуть на строк до 6 місяців позбавити права керувати транспортними засобами.
Читайте також:
- Гігантські червонокнижні змії атакують Закарпаття: мешканці в паніці (ФОТО)
- На Закарпатті фіксували торнадо й шокуючої сили ураганний шторм. Що довелось пережити місцевим жителям?(ФОТО, ВІДЕО)
- Трагедія на закарпатському фесті: відомо, що сталось в одній з популярних туристичних локацій
- Справжній жах в одному із міст Закарпаття: люди налякані. Центр міста - "бомблять" під будинками (ВІДЕО)

На війну — так усім! В Україні мобілізують пенсіон...
Українцям 60+ підготували "сюрприз". Моб...
14.06.2025 20:24 46112 0 Суспільство

Гігант повзе до людей: на Закарпатті зняли найбіль...
На Закарпатті — нашестя змій. Гади повзу...
14.06.2025 21:14 187624 0 Суспільство

Боєздатним приготуватися: Україна переходить до НО...
Україна переходить до повністю цифрового...
19.06.2025 13:37 391721 0 Суспільство

Ядерна загроза й ракети на Закарпаттям: які райони...
Під час війни в Україні загроза ракетних...
19.06.2025 14:57 90635 0 Суспільство

Пенсіонерам додадуть 944 грн до пенсії: хто отриму...
З липня 2025 року самотні пенсіонери від...
26.06.2025 00:25 44690 0 Суспільство

У Німеччині затримали 16-річного українця за підоз...
У німецькому Дорстені 16-річний українец...
01.07.2025 02:12 55920 0 Кримінал