Викрито підпільний нафтопереробний завод, який виробляв і розповсюджував через місцеві АЗС понад 100 тонн фальсифікованого пального щодоби.
Правоохоронці встановили, що нелегальний нафтопереробний завод у Кривому Розі щодня виготовляв понад 100 тонн пального — бензин А-95, А-92 і дизельне пальне. Отриману продукцію, яка не відповідала жодним стандартам, реалізовували через мережу місцевих автозаправних станцій.
За даними БЕБ, зловмисники змішували пальне з нафтовими компонентами низької якості, а отримана суміш була фальсифікатом.
АЗС, що торгували підробленим пальним, подавали нульову звітність до Державної податкової служби, а також використовували договори, товарно-транспортні накладні, сертифікати і паспорти якості з недостовірними даними.
"Під час проведення слідчих дій виявлено та вилучено документи, чорнові записи, гроші. І паливо вартістю понад 4 млн грн", — повідомили у БЕБ.
Як підробляють паливо: основні схеми
Фальсифікація пального здійснюється різними способами. Зокрема, можуть занижувати октанове число, що призводить до нерівномірного згоряння у двигуні. Можливе і штучне завищення октанового числа, що також негативно впливає на технічний стан автомобіля.
Для підробки до пального додають спирти та ефіри. Якщо їхня концентрація сягає близько 10%, це призводить до підвищення витрати пального і може спричинити утворення повітряних пробок у системі подачі пального в спекотну погоду.
Також використовують ароматичні вуглеводні, що сприяє збільшенню кількості нагару, негативно впливає на фільтри, паливні трубки та ущільнювачі в баку.