Кіберполіцейські припинили діяльність шахраїв, які організували роботу call-центру на Донеччині та виманювали фінансові дані у громадян.

Правоохоронці завершили розслідування і направили до суду обвинувальний акт щодо фігурантів, їм загрожує до 12 років ув’язнення, інформує
Кіберполіцейські Дніпропетровщини спільно зі слідчими відділення поліції № 2 Дніпровського районного управління поліції та слідчого управління ГУНП в області за процесуального керівництва Дніпропетровської обласної прокуратури та Лівобережної окружної прокуратури міста Дніпра викрили організовану групу шахраїв.
Зловмисники налагодили діяльність шахрайського call-центру на території Донеччини й виманювали гроші у громадян за допомогою так званого вішингу (від англ. voice — «голос»; fishing — «рибалка»).
Вішинг - це вид телефонного шахрайства з використанням методів соціальної інженерії, пов'язаний з виманюванням реквізитів банківських карток або іншої конфіденційної інформації, спонуканнями до переказу коштів на картку злодіїв за допомогою голосових дзвінків тощо.
Так, шахраї телефонували громадянам під виглядом працівників служби безпеки банків і повідомляли про начебто підозрілі фінансові операції з їхніми картками. У процесі розмови фігуранти переконували людей виконати їхні інструкції та вказівки, в результаті чого отримували повний доступ до онлайн-банкінгу жертв. Надалі грошові кошти з рахунків потерпілих зловмисники перераховували на картки дропів та переводили в готівку.
За результатами розслідування встановлено, що зловмисники ошукали 24 людей на близько 3 мільйона гривень.
Наразі слідчі завершили досудове розслідування за ч.ч. 4, 5 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального Кодексу України та скерували обвинувальний акт стосовно членів угруповання до суду.
Читайте також:
- Закарпаттю загрожує складний період: небезпека настигла місцевих жителів
- Інфекційна хвороба масово атакує всю Україну: ряд інфікованих у Закарпатській області
- Закарпатка по-звірячому ґвалтувала чоловіка віником із дерев’яною ручкою: за жорстоке сексуальне насильство на жінку чекає 10 років за ґратами
- Трагедія на Закарпатті сколихнула весь світ: 10-річного хлопчика живцем спалили п'яні батьки - дитина загинула в стражданнях, прикута ланцюгами

У Вилоці прикордонники затримали угорців з контраб...
Співробітники Держприкордонслужби Україн...
01.06.2015 13:13 323 0 Кримінал

У Великому Березному прикордонники затримали нелег...
В рамках проведення заходів з протидії н...
03.06.2015 10:43 252 0 Кримінал

На Закарпатті затримали прикордонника за одержання...
Прикордонник отримав 480 доларів США.
03.06.2015 17:41 253 0 Кримінал