1. Головна
  2. >
  3. Кримінал

Сервісний центр МВС на Закарпатті "хакнули": невідомі торгували е-чергами та провертали махінації з клієнтами установи (ФОТО)

152
Кримінал Закарпаття

Нацполіція повідомила про підозру ділкам, які непогано заробляли на сервісних центрах МВС.

Сервісний центр МВС на Закарпатті "хакнули": невідомі торгували е-чергами та провертали махінації з клієнтами установи (ФОТО)

Оперативники ДВБ Нацполіції викрили мешканця Київщини, який втрутився в роботу офіційного сайту держустанови та у месенджері торгував місцями в електронній черзі. На Закарпатті задокументували фігурантів, які надавали до ТСЦ документи із заниженою вартістю автівок для зменшення сплати податку. 

За ініціативи Головного сервісного центру МВС, оперативники ДВБ взяли в розробку інформацію щодо несанкціонованого втручання в роботу електронно-комунікаційної системи ГСЦ. Вже невдовзі було встановлено 27-річного мешканця Київщини, який розробив бот, в якому продавав згенеровані талони «e-черги» у ТСЦ.

Зловмисник перешкоджав стабільній роботі офіційного сайту держустанови та «перехоплював» робочу сесію інших користувачів сайту для оформлення талона на ім’я свого клієнта. Ціна за один талон електронної черги починалася від 1000 гривень. За оперативною інформацією, в день чоловік на замовлення генерував щонайменше півсотні талонів.

Внутрішня безпека поліції спільно зі слідчими поліції Києва та у взаємодії з оперативниками Департаменту кіберполіції затримали фігуранта в процесуальному порядку.

На Закарпатті оперативники управління Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції разом зі слідчими обласної поліції викрили ділків, які допомагали громадянам ухилятися від податків з продажу авто. Вони у взаємодії з двома керівниками приватних підприємств із торгівлі автомобілями, вносили неправдиві відомості до офіційних баз щодо технічного стану транспортного засобу та його вартості. Надалі ці документи подавалися до ТСЦ МВС для реєстрації таких транспортних засобів із заниженими сумами сплати продавцями авто податку на доходи фізичних осіб та військового збору.

Всім фігурантам слідчі поліції оголосили про підозру за ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж) Кримінального кодексу України. Крім цього, двом приватним підприємцям із Закарпаття вручили підозри за ст. 361-2 (Несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або на носіях такої інформації) Кримінального кодексу України.

За вчинене ділкам із Закарпаття загрожує до 5 років позбавлення волі, а мешканцю Київщини — до 15 років ув’язнення.

Процесуальне керівництво здійснює Голосіївська окружна прокуратура м. Києва та Мукачівська окружна прокуратура.

Про це інформує Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції України.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber