1. Головна
  2. >
  3. Кримінал

На фронті інформаційної війни: журналісти знову стають жертвами насильства в Україні

67
Кримінал Україна

Ця заява була зроблена на честь Міжнародного дня припинення безкарності за злочини проти журналістів, що відзначається 2 листопада, і оприлюднена Європейською службою зовнішніх дій.

На фронті інформаційної війни: журналісти знову стають жертвами насильства в Україні

У Україні журналісти знову стають жертвами насильства, переслідувань і незаконних затримань з боку російських та проросійських сил. У Європейському Союзі наголосили, що навмисні атаки на працівників медіа є військовими злочинами відповідно до міжнародного гуманітарного права, як повідомляє Oboz.ua.

У документі вказується на складну ситуацію, з якою стикаються журналісти в інших регіонах. Наприклад, в секторі Гази медійники зазнають смертельної небезпеки, намагаючись донести достовірну інформацію до світу, незважаючи на відсутність належного захисту та обмеження для іноземних ЗМІ. У Лівані, М’янмі, Ємені та інших країнах журналісти документують страждання мільйонів мирних жителів, які потрапили під вогонь конфліктуючих сторін. В Судані журналісти стикнулися з настільки жорсткими обмеженнями, що практично неможливо зафіксувати воєнні злочини.

"Безпрецедентне зростання кількості вбивств журналістів за останній рік є руйнівним і неприйнятним. ЄС рішуче засуджує атаки на журналістів і знову закликає до термінових та ефективних дій для їхнього захисту. Міжнародне гуманітарне право чітке: журналісти є цивільними особами і повинні бути захищені в будь-який час", – підкреслили в заяві.

У ЄС також наголосили, що насильство проти журналістів, погрози та переслідування створюють атмосферу страху та самоцензури, що змушує дедалі більше журналістів залишати небезпечні країни. Без відповідальності за ці дії цикл насильства триватиме, ще більше обмежуючи свободу незалежних ЗМІ та право громадян на інформацію.

"Ми закликаємо всі держави швидко, ефективно та безупереджено розслідувати ці інциденти", – додали в Євросоюзі.

Нагадаємо, євродепутати також вимагали незалежного розслідування загибелі української журналістки Вікторії Рощиної, яка померла у російському полоні. Відомо, що окупанти заявили, що вона загинула під час етапування до Москви, незважаючи на те, що Вікторія була у списках на обмін і мала повернутися додому.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber