1. Головна
  2. >
  3. Кримінал

Кияни в боргах: 7,5 мільярда гривень і штрафи за неоплату

36
Кримінал Україна

Заборгованість киян за водопостачання, опалення та водовідведення досягла 7,5 мільярда гривень. Системним боржникам нараховуються штрафні санкції.

Як передає "Хвиля", про це повідомило комунальне підприємство "Київтеплоенерго".

Наразі ситуація з оплатою послуг гарячого водопостачання та опалення є дуже складною. Загальний борг киян за спожиті послуги гарячого водопостачання та опалення становить понад 6,2 мільярда гривень, а за послуги постачання холодної води та водовідведення – близько 1,2 мільярда гривень. Таким чином, сумарний борг за ці послуги складає близько 7,5 мільярдів гривень.

Громадянам, які систематично не платять за послуги та не укладають договори на розстрочку боргу, нараховано пеню. Це відображено у квитанціях за червень.

Директор структурного підрозділу "Енергозбут" комунального підприємства "Київтеплоенерго" Костянтин Лопатін зазначив, що більшість киян сумлінно оплачують спожиті комунальні послуги, не накопичуючи боргів.

"Дякуємо кожній київській родині за своєчасну і повну оплату спожитих послуг навіть у такий непростий воєнний період. Багато громадян користуються можливістю реструктуризації боргу, якщо не мають змоги відразу сплатити всю суму. У столиці близько мільйона особових рахунків, з яких 160 тисяч довгий час накопичують заборгованість і не звертаються щодо реструктуризації. Майже 4,5 млрд боргів припадає саме на ці 16%," - зазначив Лопатін.

За його словами, наслідки хронічної несплати є особливо критичними для роботи підприємств в умовах енергодефіциту.

"Єдиним методом боротьби з хронічними боржниками є штрафні санкції, як того вимагає чинне законодавство. У грудні 2023 року Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову №1405, якою скасував мораторій на застосування штрафних санкцій до боржників. Відповідно до частини першої статті 26 Закону України Про житлово-комунальні послуги, у разі несвоєчасного здійснення платежів споживач зобов'язаний сплатити пеню у розмірі, встановленому в договорі, але не вище 0,01% суми боргу за кожен день прострочення," - пояснив Лопатін.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber