1. Головна
  2. >
  3. Кримінал

Обезголовлення на полі бою: Жахливі злочини російських окупантів

5473
Кримінал Україна

Російські сили окупації продовжують вчиняти жорстокі вбивства українських бійців на полі бою.

Обезголовлення на полі бою: Жахливі злочини російських окупантів

Офіс генерального прокурора України нещодавно повідомив про один з таких випадків у Донецькій області.

Як повідомляють Факти.

Відірвання голови українського військового у Донецькій області За словами генерального прокурора України Андрія Костіна, командири одного з підрозділів російських окупаційних військ у Волноваському районі Донеччини віддали наказ не брати в полон українських військовослужбовців, а вбивати їх з варварською жорстокістю, відірваючи їх голови.

Під час аеророзвідки на одній з бойових позицій було зафіксовано наслідки такого наказу.

Так, українські захисники виявили пошкоджений броньований автомобіль, на якому була відрізана голова одного з українських воїнів.

Прокуратура розпочала досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни, що супроводжувалося умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 Кримінального кодексу України).

На 4 червня, з моменту початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, було зареєстровано понад 450 кримінальних проваджень за фактами жорстокого поводження з військовополоненими.

Приблизно 27 кримінальних проваджень розслідуються за фактами страти 61 українського військовополоненого. У цих провадженнях повідомлено про підозру чотирьом військовослужбовцям РФ.

Обвинувальні акти проти двох російських окупантів вже направлено до суду. Офіс генерального прокурора України повідомив, що вже отримано один вирок.

Тортури українців у російському полоні Наразі прокуратурі відомо про близько 2,2 тис. потерпілих, яких піддавали тортурам та нелюдському поводженню в російському полоні.

– Кожен, хто опинявся в російському полоні, зазнавав жорстокого поводження або тортур з боку окупантів, – підтверджує генпрокурор Андрій Костін.

Він зазначив, що військовополонених катують та утримують у нелюдських умовах, а за спілкування українською мовою їх б’ють. Відомо про випадки катування електрострумом.

Іноді українці, які повернулися з полону, розповідали про те, як стали свідками вбивств інших полонених.

Андрій Костін заявив, що Росія створила цілу систему з утримання українських полонених. Вдалося встановити щонайменше 25 таких об’єктів у 15 регіонах РФ.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber