1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Закарпатські митники вилучили колосальну суму у жителя Харківщини: відома причина (ФОТО)

12.05.2023 15:19 Кримінал ВАЖЛИВО

Чималенька готівка валюти знаходилися серед особистих речей громадян – у рюкзаку та по 10 тис доларів акуратно складена в обгорнутий поліетилен.

Чималенька готівка валюти знаходилися серед особистих речей громадян – у рюкзаку та по 10 тис доларів акуратно складена в обгорнутий поліетилен.

На митному посту «Астей», що на кордоні з Угорщиною, закарпатські митники запобігли незаконному ввезенню на територію України значної суми незадекларованої валюти.

Інформує пресслужба Закарпатської митниці.

Повертаючись із Євросоюзу на іномарці «Мерседес-Бенц»», 64-річний житель Харківщини разом з іншим пасажиром під час проходження митного контролю свідомо обрали «зелений коридор». Цим громадяни підтверджували правомірні наміри перетнути українсько-угорський кордон. Усно запевняли інспекторів, що переміщують виключно особисті речі.

Утім, у ході ретельної перевірки автомобіля митники виявили 120 тис доларів, про які гр.України чомусь вирішили не повідомляти під час усного опитування. До слова, згідно з вимогами митного законодавства, дозволяється переміщувати іноземну валюту через кордон до 10 тисяч євро на одну особу, не декларуючи.

У своїх поясненнях громадяни виправдовувалися, мовляв, не знали вітчизняне законодавство, і що валютні цінності необхідно декларувати.

Тож, за порушення порядку проходження митного контролю в зоні спрощеної смуги (зелений коридор) та переміщення валютних цінностей, що перевищує суму для обов’язкового письмового декларування, відносно водія буде складено протокол за ч.1 статті 471 Митного кодексу України. Незадекларована валюта, а це – 100 тис доларів, що за курсом НБУ приблизно складає 3,7 млн, підлягає тимчасовому вилученню.

Нагадаємо, що санкції зазначеної статті Митного кодексу передбачають накладення штрафу в розмірі 20% від суми, що перевищує дозволену законодавством України для переміщення валютних цінностей без письмового декларування. Справи зазначеної категорії розглядаються митним органом.

Читайте на ГК:Закарпатка ошукала майже половину країни: за що судитимуть 22-річну дівчину
Читайте на ГК:Бізнес накрився "мідним тазом": двоє закарпатців постануть перед судом (ФОТО)
Читайте на ГК:На Закарпатті затримано чоловіка який був розшуку

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

Читайте на ГК:ВПО з Мелітополя отримають гуманітарну допомогу з Угорщини (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Надали "липові" документи: на кордонні з Угорщиною затримали двох "інвалідів" (ФОТО)
Читайте на ГК:Пожежа у Берегові: ДСНСівці врятували двох людей (ФОТО)