1. Новини Закарпаття
  2. >

Закарпатська митниця: завдяки проведеній аналітично-пошуковій роботі, на «чисту воду» виведено ділків на мільйони гривень

15.09.2022 10:50 Кримінал

За результатами здійснення у серпні 2022 року аналітично-пошукових та перевірочних заходів, в тому числі міжнародної взаємодії, виявлено різні схеми порушень митного законодавства.

За результатами здійснення у серпні 2022 року аналітично-пошукових та перевірочних заходів, в тому числі міжнародної взаємодії, виявлено різні схеми порушень митного законодавства.

Про це інформує Пресслужба Закарпатської митниці.

Не секрет, що деякі громадяни не полишають спроб переміщувати з приховуванням від митного контролю тютюнові вироби, як один з найприбутковіших товарів при їх продажу на території Євросоюзу. Такі порушники використовують різні методи для їх приховування і найчастіше це транспорті засоби.

До прикладу, протягом серпня п.р. запроваджено 6 справ про порушення митних правил, у яких предметами правопорушення виступали тютюнові вироби. Відтак, вилучено понад 24 тис. пачок цигарок загальною вартістю майже 100 тис грн. А от вартість вилучених автомоблів, що використовувалися для переміщення предметів правопорушення, — понад 2 млн грн.

Крім того, на постійній основі проводиться робота щодо виявлення порушень у сфері зовнішньоекономічної діяльності, зокрема, пов’язані з експортом лісоматеріалів.

Так, за зазначений період митники склали 4 протоколи про ПМП, де предметами правопорушення були лісо- та пиломатеріали. За цими справами вилучено понад 100 м.куб лісоматеріалів загальною вартістю майже 712 тис грн. Основні підстави для складання цих протоколів було подання суб’єктами ЗЕД документів, що містили неправдиві відомості щодо кількості товару та асортименту.

Також, задокументовані порушення строків тимчасового ввезення автівок на митну територію України більше, ніж на 30 днів. За серпень-місяць п.р. складено 13 протоколів про порушення митних правил на суму 891 тис. грн за ознаками частини 6 статті 481 Митного кодексу України.

Окрім того, у митниці ведеться постійний моніторинг та контроль за строками тимчасового ввезення транспортних засобів комерційного призначення, зокрема автобусів.

У серпні п.р. виявлено 10 випадків недотримання строків тимчасового ввезення транспортних засобів. За результатом перевірочних заходів, у разі підтвердження таких фактів порушень, винні особи притягатимуться до адмінвідповідальності.

Що стосується митного оформлення автомобілів «преміум-класу, то в зоні діяльності Закарпатської митниці здійснено митне оформлення 12 бувших у вжитку транспортних засобів з електричним типом двигуна, митна вартість яких перевищує 50 тис. доларів США. На момент здійснення митного оформлення вказаних транспортних засобів порушень чи невідповідностей, не встановлено.

Нагадаємо, АЗС оновили ціни на бензин, дизпаливо та автогаз

Читайте на ГК:У закарпатських магазинах ще продають гречку за вартістю "золота"
Читайте на ГК:Чорний день пекла: війна продовжує розділяти закарпатські родини
Читайте на ГК:"Людей косила чорна смерть": таємниці поховань на закарпатському цвинтарі й пошесть чуми