1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Ексзаступник Ужгородського міського голови 6 років проведе за ґратами, — Прокуратура

25.08.2022 22:07 Кримінал

Судовий розгляд у резонансній корупційній справі щодо одержання хабаря ексзаступником Ужгородського міського голови тривав понад 5 років.

Судовий розгляд у резонансній корупційній справі щодо одержання хабаря ексзаступником Ужгородського міського голови тривав понад 5 років.

За публічного обвинувачення Закарпатської обласної прокуратури ексзаступника Ужгородського міського голови засуджено за вимагання та одержання службовою особою неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України) до 6 років позбавлення волі з конфіскацією майна та позбавленням права протягом 3-х років обіймати посади, пов’язані з організаційно-розпорядчими функціями. Його посереднику за пособництво у вказаному злочині призначено покарання у виді 5 років ув’язнення з конфіскацією майна (ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 368 КК України).

Судовий розгляд провадження тривав понад 5 років. Належним чином було досліджено ряд доказів, зібраних стороною обвинувачення, які беззаперечно вказували на вину обвинувачених. Серед основних з них – свідчення заявника щодо вимагання ексзаступником міського голови у нього неправомірної вигоди в розмірі 45 тисяч гривень, відеозаписи зустрічі обвинуваченого з заявником, де йшлося про необхідність передачі коштів та обговорено деталі угоди, протокол огляду місця події, де правоохоронці знайшли грошові кошти – предмет неправомірної вигоди.

Нагадаємо, за хабар чинний на той час посадовець міськради пропонував представнику ТОВ сприяти у вирішенні питання щодо викупу товариством земельної ділянки по заниженій вартості, вказаній у звіті про експертну грошову оцінку. Земля, про яку йшлося, знаходилася на околицях Ужгорода та призначалася для обслуговування автомийки.

До набрання вироком законної сили суд не змінив особам запобіжні заходи, визначені раніше – це тримання під вартою із заставою, яка була внесена. Водночас ще одного фігуранта – колишнього голову профільної комісії міськради – суд виправдав, мотивуючи це недоведеністю в його діях складу кримінального правопорушення.

Примітка: вирок суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КПК України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції (ст. 532 КПК України).

Пресслужба Закарпатської обласної прокуратури

Нагадаємо, як повідомляв Голос Карпат раніше, ситуацію з хабарництвом у міській раді та своє звинувачення у вимаганні прокоментував і заступник міського голови Іштван Цап. Також повідомлялося, що в Ужгороді шириться інформація про те, що Іштван Цап причетний до вимагання неправомірної винагороди від підприємця за позитивне вирішення його питання. Звинуватив заступника мера Ужгорода у хабарництві і генпрокурор Юрій Луценко.

Читайте на ГК:Стовпчики термометрів поповзуть донизу: синоптики попереджають закарпатців (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Унікальне відео: Закарпаття у центрі світової геополітики 100 років тому у центрі світової геополітики (ВІДЕО)
Читайте на ГК:«Я дякую усім закарпатцям»: Ірина Верещук про візит на Закарпаття та нову хвилю переселенців (ВІДЕО)