1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На українсько-словацькому кордоні знайшли сигаретні тайники за допомогою чіткого сканеру (ФОТО)

11.08.2022 18:34 0 Кримінал
 

Під час використання скануючих систем інспектори Закарпатської митниці виявили у двох тягачах вантажівок понад два ящики сигарет, які були ретельно приховані від митного контролю.

Про це повідомляє Пресслужба Закарпатської митниці.

Це сталося сьогодні (11.08.2022) на митному посту «Ужгород-автомобільний», що на кордоні зі Словаччиною. У зону митного контролю заїхали два вантажні автомобілі, які за документами експортували товар - «палетні дошки» та «дерев’яні піддони» з України до Чехії. Обидва перевізники працюють на закарпатському підприємстві.

На підставі результатів аналізу та оцінки ризиків, митники вивели транспортні засоби із загального потоку та направили їх на стаціонарну скануючу систему NUTECH, яка на постійній основі розміщена у міжнародному автомобільному пункті пропуску «Ужгород-Вишнє Нємецьке». 

Відтак, результат сканера не забарився! В одній кабіні тягача було приховано 656 пачок сигарет іноземного виробництва, в іншій - 700 пачок, усі без акцизних марок.

Доступ до прихованих цигарок став можливим після демонтажу декоративної обшивки кабіни та холодильника для зберігання харчів кабіни водія із застосуванням технічних засобів митного контролю.

Наразі митники складають відносно двох водіїв протоколи про ПМП  за ч.1 статті 483 МКУ. Виявлені сигарети вилучено, їх вартість встановить спеціаліст-експерт. За попередньою оцінкою, загальна вартість вилучених сигарет марок «Marlboro» і «Urta Neo Blak» складає 85 тис грн, а двох тягачів - марок «Вольво» і «Мерседес» понад 1,3 млн грн. Їх також буде вилучено. Адже санкції даної статті передбачають не лише штраф у розмірі 100% вартості предметів правопорушення з їх конфіскацією, а також конфіскацію транспортних засобів із спеціально виготовленими сховищами, що використовувалися для переміщення прихованих товарів через митний кордон України.

Нагадаємо, на митних постах "Тиса" та "Ужгород-автомобільний" Закарпатської митниці працюють стаціонарні скануючі системи, які встановила фірма "Нуктех Кампані Лімітед".  Ці сканери мають унікальні можливості точного розпізнавання прихованих від митного контролю об’єктів та дозволяють в рази скоротити загальний час митного контролю та не проводити довготривалі, затратні операції з розвантаження та огляду транспортних засобів.

Використання самих систем регулюється Основними санітарними правилами забезпечення радіаційної безпеки та системи цілком відповідають вимогам ВОЗ та МАГАТЄ.

Нагадаємо, Якість пального: все те, що ви не знали, але соромились спитати