1. Новини Закарпаття
  2. >

Готував теракт на Закарпатті: луганчанин "сяде" на 12 років

08.07.2022 14:49 Кримінал

За державну зраду та підготовку терористичного акту на Закарпатті чоловіка засуджено до 12 років ув’язнення

За державну зраду та підготовку терористичного акту на Закарпатті чоловіка засуджено до 12 років ув’язнення

Слідчі встановили, що чоловік очолював кілька проросійських організацій та контактував із представниками спецслужб Росії, від яких отримав завдання здійснити ряд провокаційних акцій та терористичний акт на Закарпатті.

"Такі дії мали на меті дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію в регіоні. Зокрема, йшлося про акції протесту біля консульств, підпали установ та інших об‘єктів, акти вандалізму. Іноземні замовники передбачали, що це призвело б до ускладнення міжнародних зв’язків та дискредитації України", – йдеться в повідомленні. 

У травні 2018 року зловмиснику таки вдалося влаштувати акцію протесту за допомогою спільника. Сам призвідник на той момент перебував в Росії. Крім цього, чоловік намагався організувати вбивство активіста з Одеси, за що обіцяв виконавцеві 30 тисяч доларів.

Прокурори додають, що планував злочинець також влаштовувати інформаційні акції в інтересах РФ за допомогою окремих ЗМІ та завербувати окремих українських військовослужбовців, що володіють інформацією щодо розташування особових складів військових ЗСУ, секретних та стратегічних об’єктів тощо.

Про це повідомила Закарпатська обласна прокуратура.

Нагадаємо, На Закарпатті затримали російського диверсанта.