1. Новини Закарпаття
  2. >

За чотири місяці на кордоні затримали понад 3 тисячі людей

24.06.2022 09:45 Кримінал

Про це повідомив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко під час брифінгу в Медіацентрі Україна

Про це повідомив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко під час брифінгу в Медіацентрі Україна

Від початку повномасштабної агресії РФ прикордонники затримали понад 3,5 тис. порушників, які хотіли потрапити за кордон поза межами пунктів пропуску, крім того, ще понад тисяча чоловіків намагалися перетнути кордон з підробленими документами.

"Щоденно затримуються порушники державного кордону, які намагаються незаконно перетнути держкордон, тільки за минулу добу таких було понад 30. Щодо статистики такої категорії порушників, то загалом із 24 лютого на зеленій ділянці кордону поза межами пунктів пропуску нами затримані вже понад 3,5 тис. таких осіб", - сказав Демченко.

За його словами, ще приблизно 1 050 порушників зупинено в пунктах пропуску під час спроб перетнути кордон незаконно, використовуючи підробні документи або в інший незаконний спосіб.

Демченко наголосив, що прикордонники пропускають чоловіків виключно відповідно до норм чинного законодавства. Серед винятків - водії-далекобійники, особи, які перевозять гумдопомогу та вантажі, чоловіки, які визнані не придатними до військової служби за станом здоров'я, а також ті, хто постійно проживає за кордоном, здобувачі освіти за кордоном, спортсмени, багатодітні батьки, батьки-одинаки, особи з інвалідністю та особи, які їх супроводжують.

"Щоденно прикордонники відмовляють у перетині кордону на виїзд близько (а інколи й понад) 100 особам. Переважна більшість з них - чоловіки, які підпадають під дію обмежень щодо заборони виїзду на період воєнного стану", - зауважив речник Держприкордонслужби.

Джерело

Також нагадаємо, на кордоні затримали чоловіка з "цікавим" товаром(ФОТО)